ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi sprzedało 5 tysięcy sztuk Redmi Note w 75 sekund – chwalić się czy żalić?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
xiaomi redmin note sprzedaz 5 tys

Dzisiaj to nie tylko jakość produktu świadczy o firmie. Dzisiaj liczą się statystyki i chwalenie się nimi. To dzięki nim Samsung dzisiaj jest liderem – nie ma się czemu dziwić, w końcu w ofercie tego producenta jest ogromna ilość smartfonów i tabletów, niekiedy niezrozumiałych, ale jednak się sprzedają.

Drugą tego typu firmą, która również znajduje się w światowej czołówce – mimo że w niewielu krajach są otwarte oficjalne oddziały – jest chińskie Xiaomi. Niedawno ten producent zaprezentował swój najnowszy phablet oferowany w atrakcyjnej cenie. Jest nim 5,5-calowy Redmi Note. Tym samym po rozpoczęciu sprzedaż (w tym wypadku w Singapurze) Xiaomi postanowiło pochwalić się tym, że w ciągu 75 sekund od otwarcia „sklepów” sprzedano 5 tysięcy sztuk tego modelu. Całkiem fajnie tylko pojawia się pytanie czy to naprawdę powód do dumy? Oczywiście smartfonowi ciężko cokolwiek zarzucić, ale ten wynik to zaledwie 0,1% z populacji Singapuru. Wcześniejsze wyniki sprzedaży podawane przez Chińczyków faktycznie robiły wrażenie, ale powyższy w porównaniu do poprzednich nie jest najlepszy.

Mimo wszystko to dobry znak, że Xiaomi otwiera się na nowe rynki, gdyż od dłuższego czasu już słyszymy, że chińska firma szykuje się do podbicia Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Otwarcie pierwszych oddziałów i uruchomienie oficjalnej sprzedaży ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy