htc-logo

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Czas na ciąg dalszy serialu pod tytułem „HTC odblokowuje bootloadery”. Wczoraj na koncie Facebook tajwański producent zamieścił komunikat prezentujący więcej detali na ten temat.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że zdjęcie blokad będzie możliwe dopiero po zainstalowaniu zaktualizowanego oprogramowania. Zmiana ta będzie dostępna dla najnowszych smartfonów, czyli Sensation i EVO 3D, oraz wszystkich nadchodzących w przyszłości. HTC planuje wypuścić pierwszą serię aktualizacji już w sierpniu tego roku.

Nie wiedzieliśmy jednak, jak konkretnie będzie wyglądać zdjęcie blokad z bootloadera. Tajwański producent wyszedł z założenia, że nie wszyscy użytkownicy chcą mieć zdjęte ograniczenia, więc będzie się to odbywać indywidualnie, za pomocą internetowego narzędzia generującego kod odblokowujący na podstawie klucza uzyskiwanego przez AndroidSDK. Każdy będzie się musiał liczyć z tym, że taka operacja będzie łamała gwarancję na jego urządzenie.

Satysfakcjonuje Was takie podejście do sprawy? Czy zdecydujecie się na odblokowanie swoich nowych smartfonów?

źródło: Facebook
Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.