HTC mówi więcej o odblokowaniu bootloaderów

Newsy

htc-logo

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Czas na ciąg dalszy serialu pod tytułem „HTC odblokowuje bootloadery”. Wczoraj na koncie Facebook tajwański producent zamieścił komunikat prezentujący więcej detali na ten temat.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że zdjęcie blokad będzie możliwe dopiero po zainstalowaniu zaktualizowanego oprogramowania. Zmiana ta będzie dostępna dla najnowszych smartfonów, czyli Sensation i EVO 3D, oraz wszystkich nadchodzących w przyszłości. HTC planuje wypuścić pierwszą serię aktualizacji już w sierpniu tego roku.

Nie wiedzieliśmy jednak, jak konkretnie będzie wyglądać zdjęcie blokad z bootloadera. Tajwański producent wyszedł z założenia, że nie wszyscy użytkownicy chcą mieć zdjęte ograniczenia, więc będzie się to odbywać indywidualnie, za pomocą internetowego narzędzia generującego kod odblokowujący na podstawie klucza uzyskiwanego przez AndroidSDK. Każdy będzie się musiał liczyć z tym, że taka operacja będzie łamała gwarancję na jego urządzenie.

Satysfakcjonuje Was takie podejście do sprawy? Czy zdecydujecie się na odblokowanie swoich nowych smartfonów?

źródło: Facebook


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x