ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Harmony OS przewyższy Androida za 300 lat

Huawei zmienia zdanie – smartfonów z Harmony OS jednak nie zobaczymy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Przedwczoraj miała miejsce konferencja medialna Huawei, Prezes Dr. Wang Chenglu ujawnił, że począwszy od przyszłego roku, Harmony OS w końcu pojawi się na smartfonach. Przyznam, że byłem dość podekscytowani wszystkimi możliwościami, jakie nowy konkurent Android mógłby przynieść ze sobą. Okazuje się jednak, że gigant właśnie się wycofuje z tej deklaracji.

Harmony OS nie dla smarfonów

Harmony OS nie dla smarfonów

Rzecznik Huawei stwierdził, że firma na pewno wprowadzi Harmony OS do większej liczby urządzeń. Dodał jednak, że żadne z nich nie będzie smartfonem. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że system ten nie trafi także do talbletów i laptopów. Nie jestem również pewny czy ta nagła zmiana decyzji dotyczy to tylko dostępności systemu na smartfonach. W końcu możliwe, że wszystkie podane informacje stały się nieaktualne. Nie wiadomo więc jak traktować ogłoszenie o tym, że Harmony OS będzie systemem z otwartym kodem źródłowym. Jest to spore rozczarowanie. Nowy gracz na rynku mógłby wprowadzić zamieszanie. To natomiast miałoby pozytywny wpływ na rozwój Androida i iOS.

Zobacz też: Qualcomm pośrednio ogłosił koniec tanich flagowców – marketing bierze górę?

Zastanawiający jest także powód zmiany tej decyzji? Czyżby Wang od początku mijał się z prawdą? Czy firma zmieniła nagle swoje podejście? Jeśli to drugie to dlaczego? Co miałoby spowodować tak gwałtowną zmianę tej decyzji w tak krótkim czasie? I dlaczego firma postanowiła się narazić na zmianę wizerunku kategorycznym zaprzeczeniem własnych słów, zamiast sprawę wyciszyć po kilku tygodniach? Mimo że to oświadczenie miało wszystko wyjaśnić, budzi tylko więcej pytań.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy