ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gmail z łatwym wyszukiwaniem wiadomości e-mail

Aktualizacja Gmaila pozwala wysyłać emaile jako załączniki

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Gmail to prawdopodobnie najpopularniejszy serwis pocztowy na świecie, który cały czas zmienia się na lepsze. Teraz Google ogłosiło początek wdrażania nowej funkcji, która w bardzo prosty sposób pozwala na wysyłanie emaili jako załączników. Niezwykle przydatne dla osób, które często podają dalej otrzymywane wiadomości.

Wysyłanie emaili jako załączników w Gmailu

Tak, wiem – wysyłanie emaili jako załączników brzmi dość dziwnie. Na powyższym pliku GIF możecie jednak zobaczyć, jak działa to w praktyce. Otóż bardzo prosto – wystarczy napisać nową wiadomość i przeciągnąć wybrane z otrzymanych maili do pola wiadomości, aby zostały one załączone jako pliki .eml. Można w ten sposób podawać dalej jednocześnie nielimitowaną ilość wiadomości, które następnie otworzą się u odbiorcy w nowych kartach. Nie ukrywam, że jak dla mnie jest to świetne rozwiązanie, które przyda się szczególnie osobom, które często przekazują otrzymane emaile dalej – np. naszej redakcji.

Zobacz także: [Promocje dnia] PlayStation 4 Pro, OnePlus 7 Pro, Xiaomi Redmi 7A i więcej w świetnych cenach – naprawdę warto skorzystać!

Google rozpoczęło wdrażanie opisywanej funkcji już wczoraj, jednak firma podkreśla, że może upłynąć do 15 dni, zanim dotrze ona do wszystkich użytkowników Gmaila (gigant z Mountain View nie zdecydował się na ograniczenie aktualizacji do wybranych państw – nowość trafi do osób z całego świata). Ja na przykład jeszcze nie mogę z niej korzystać, ale jak już wspomniałem – to tylko kwestia czasu. Dajcie znać w komentarzach, co Wy sądzicie o tym ułatwieniu!

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy