hannspree
Wielkimi krokami zbliżają się kolejne targi, podczas których producenci będą mieli możliwość zaprezentowania swoich nowych urządzeń. W trakcie IFA swoją obecność ma zaznaczyć również firma Hannspree.

Hannspree nie należy do gigantów w dziedzinie produkcji sprzętu elektronicznego, jednak mimo to podejmuje kolejne działania, które mają sprawić, że zostanie on dostrzeżony na rynku. Pierwszą próbą było stworzenie tabletu z systemem Android. Rynek szybko zweryfikował ten produkt – konfiguracja sprzętowa, jak i cena nie dawały najmniejszych szans na uzyskanie dobrych wyników sprzedaży.

Tajwański producent mimo to nie poddaje się i zaplanował wydanie dwóch nowych tabletów z Androidem. Prezentacja tych urządzeń ma się odbyć w trakcie targów IFA, które będą miały miejsce w Berlinie. Spekuluje się, że tablety Hannspree pojawią się w sprzedaży w trzecim kwartale tego roku.

Jednym z urządzeń będzie SN10T2 – tablet ten będzie miał ekran o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Wśród dodatkowych funkcji nie mogło zabraknąć modułu Bluetooth i aparatu cyfrowego. Nie wiadomo jeszcze, na jaką wersję Androida zdecyduje się producent – nieoficjalnie mówi się o Androidzie 2.2, na co w pewnym stopniu może wskazywać cena – 229 euro.

Nieco korzystniej wypada model SN10T3, który na pewno będzie wyposażony w system Honeycomb. Producent zdecydował się na zastosowanie ekranu o przekątnej 10.1 cala i nieco większej rozdzielczości – 1280 x 600 pikseli. Wybór systemu Honeycomb niesie za sobą konieczność odpowiedniego doboru chipsetu – w tym przypadku będzie to sprawdzony układ Tegra 2. Cena ustalona przez producenta to 449 euro.

Firmy takie jak Hannspree mają relatywnie niewielki udział w rynku tabletów z systemem Android. Taka sytuacja ma miejsce przede wszystkim dlatego, że producenci decydują się na wypuszczenie urządzeń, które w żaden sposób nie są konkurencyjne z już dostępnymi tabletami. Hannspree spóźnił się ze swoimi produktami o wiele miesięcy – w trzecim kwartale 2011 roku zaczną pojawiać się pierwsze tablety wyposażone w układ Tegra 3 (Kal-El) i system Ice Cream Sandwich.

źródło: netbooknews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula