Mapy Google to aktualnie najpopularniejsza i najchętniej wykorzystywana aplikacja mobilna GPS na świecie, dzięki czemu gigant z Mountain View ma świetną motywację do jej ciągłego usprawniania. Nie tak dawno temu pisałem o trybie incognito w Mapach Google, który z początku zaczął trafiać do użytkowników smartfonów z Androidem. Teraz wyczekiwana nowość zawitała również na iPhone’ach.

Mapy Google z trybem incognito już na iOS

Mapy Google Tryb Incognito

Tryb incognito w Mapach Google działa bardzo prosto: gdy go włączymy, żadne akcje wykonywane w aplikacji (np. wyszukiwane miejsca) nie będą zapisywane na naszym Koncie Google. Funkcja z początku trafiła do użytkowników Androida, a teraz firma poinformowała, że zawitała również na iOS – w formie aktualizacji rzecz jasna.

Zobacz także: [Promocje dnia] PlayStation 4 Pro, OnePlus 7 Pro, Xiaomi Redmi 7A i więcej w świetnych cenach!

Google przy okazji dodało, że funkcja pozwalająca na masowe usuwanie historii lokalizacji trafi do użytkowników Map Google na Androida w przyszłym miesiącu. Warto wspomnieć, że korzystanie z trybu incognito wiążę się z pewnymi ustępstwami – po jego włączeniu nie będziemy widzieć m.in. informacji o zatłoczeniu danych miejsc, które Mapy Google podają na podstawie anonimowych informacji z historii lokalizacji użytkowników. Czy warto przedłożyć prywatność nad pewne funkcje? Na to pytanie musi już odpowiedzieć sobie każdy z Was. Jeśli korzystacie ze sprzętu bazującego na iOS i jednocześnie nie widzicie opisywanego rozwiązania w aplikacji, to upewnijcie się, że posiadacie jej najnowszą wersję.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.