RedmiBook 13

RedmiBook 13 – laptop mniejszy od kartki papieru

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Od kiedy Redmi stało się bardziej niezależne od Xiaomi, zaczęło produkować znacznie więcej urządzeń, niż tylko smartfony. Dobrym przykładem tutaj są RedmiBooki. Mówimy tu o przyzwoicie wycenionych i wyposażonych laptopach. Najnowszy członek rodziny, czyli RedmiBook 13 zadebiutował dzisiaj Lu Weibing, czyli obecny prezes Xiaomi podkreślił, że urządzenie jest wyposażone w wąskie ramki, aby zaoferować użytkownikom pełnoekranowe wrażenia.

RedmiBook 13

RedmiBook 13

Jak sama nazwa wskazuje, RedmiBook 13 jest wyposażony w 13,3-calowy wyświetlacz Full HD+, który oferuje 89-procentowy stosunek ekranu do korpusu. Firma twierdzi, że rozmiar laptopa jest mniejszy niż kartka papieru w formacie A4. Różnica ta sięga czterech procent. Biorąc pod uwagę ceny tych laptopów oraz rozmiar matrycy to jest to naprawdę świetny wynik. Aby mieć pewność, że urządzenie pozostanie chłodne nawet przy intensywnym użytkowaniu, firma dodała zaawansowany system chłodzenia. Nowy laptop Redmi jest chłodzony systemem, na który skłąda wentylator skrzydełkowy i podwójny miedziany ciepłowód o średnicy 6 mm, co zwiększa maksymalny transfer ciepła o 70 procent względem poprzedników.

Zobacz też: Facebook pozwał firmę, która wykradała konta użytkowników

Ponadto, nowy RedmiBook 13 jest również wyposażony we wzajemne wsparcie Xiaomi w zakresie transmisji danych. Jak twierdzi firma, może on zapewnić bez sieciową transmisję pomiędzy laptopem a smartfonem, lub dwoma laptopami. Najprawdopodobniej mowa tu o aplikacji MiDrop. Sam z niej korzystałem, kiedy przesiadałem się z Redmi 3S na Redmi Note 7. Przeniesienie kilku GB zdjęć i muzyki było naprawdę szybkie. Laptop działa pod kontrolą systemu Microsoft Windows 10 Home i jest dostarczany z zainstalowaną wersją Office Student. RedmiBook 13 jest dostępny w trzech wariantach, które są napędzane przez procesory Intel Core 10 generacji. Firma obiecała 11-godzinną żywotność baterii z obsługą szybkiego ładowania 1C, które może ładować do 50% w 35 minut.

Poniżej znajdują się poszczególne warianty urządzenia wraz z ich cenami:

i5 + 8 GB RAM + 512 GB SSD  4199 yuan — około 2300 PLN
i5 + 8 GB RAM + 512 GB SSD + Nvidia MX250 4499 yuan — około 2500 PLN
i7 + 8 GB RAM + 512 GB SSD + Nvidia MX250 5 99 yuan — około 2900 PLN
Niestety, nie wiadomo kiedy trafi on do Polski.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy