sony xperia 1

Sony Xperia 3 w Geekbench – Japończycy nie będą się rozdrabniać

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Sony w ostatnim czasie wyraźnie zmieniło swoje podejście do mobilnego rynku. Zdecydowanie gorsze wyniki finansowe związane między innymi z chińskim potopem sprawiły, że Japończycy ograniczyli swoje portfolio, które teraz oferowane jest w mniejszej liczbie państw. Do tego dostępne modele są z gatunku premium, co oczywiście odbija się na ich wysokiej cenie. Dlatego też to właśnie flagowce od Sony pojawiają się głównie w plotkach. Tym razem Xperia 3 pojawia się w Geekbench, choć nie przywiązujcie się jeszcze do nazwy.

Sony Xperia 3 w Geekbench nie pozostawia wątpliwości, że jest flagowym smartfonem

sony xperia 3 geekbench wydajnosc specyfikacja

Wygląd Xperii 3 już niejako mogliście poznać. Sony chce przypomnieć nam Xperię Arc poprzez charakterystycznie wygięty tył. Tymczasem powyższy wynik w Geekbench pokazuje, że Japończycy nie będą się ograniczać. Tak jak Xperia 1 i Xperia 5 oferują maksymalnie 6 GB RAM, tak Xperia 3 ma podwoić tę wartość. Oczywiście będą dostępne też słabsze wersje. W sumie prawdopodobnie poznamy cztery konfiguracje tego smartfona. Naturalnie nikogo nie powinien dziwić fakt, że Snapdragon 865 pojawił się na pokładzie. Mimo wszystko nie przywiązujcie szczególnej uwagi do uzyskanego wyniku, gdyż na pewno mamy do czynienia z prototypowym modelem, który jeszcze jest udoskonalany.

Zobacz też: Messenger z funkcją dzielenia się ekranem!

Tylko jak to jest, że Xperia 3 będzie następcą dla Xperii 1 i tym samym Xperii 5? Nazewnictwo nie do końca się spina, ale od czego są plotki? Według niektórych źródeł Xperia 3 ostatecznie będzie nazywać się Xperia 0, co budzi kolejne wątpliwości. Jednak wszystkiego powinniśmy ostatecznie dowiedzieć się pod koniec lutego na targach MWC w Barcelonie, kiedy to Sony ma w zwyczaju prezentować swoje nowości. W końcu pamiętajmy, że nazwa Xperia 5 została ujawniona właśnie tuż przed samą premierą – wcześniej przez wiele miesięcy nazywaliśmy ją Xperią 2.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy