ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Xperia T3 czy Xperia Style? Niemiecki model

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
sony xperia t3

Wczoraj u naszych zachodnich sąsiadów Sony ogłosiło nowy model smartfona – Xperia Style. Wydawać, by się mogło, że chodzi o coś zupełnie świeżego, jednakże po bliższym przyjrzeniu się dostrzeżemy, że to nic innego jak zapowiedziana już w czerwcu Xperia T3. Dlaczego więc zmieniono nazwę?

Kiedy cały świat dostaje słuchawkę pod jednym „imieniem”, a tylko w jednym regionie zostaje ono przekształcone sytuacja staje się nieco groteskowa. Można gdybać, że jest to podyktowane przez Deutsche Telekom, wyłącznego dystrybutora Xperii Style na rynku niemieckim oraz największej niemieckiej firmy telekomunikacyjnej. Rzecz jasna model ten będzie również do nabycia bez żadnych zobowiązań w cenie 349 euro.

xperia t3

Nazwa nazwą, ale specyfikacja pozostaje niezmienna, a wskazuje ona na to, że w nasze ręce zostanie oddany bardzo dobry produkt. Chyba najbardziej reklamowym atutem Xperii Style (jak kto woli: T3) jest jej grubość – wynosi ona zaledwie 7 milimetrów, co czyni ją najcieńszym smartfonem na świecie z wyświetlaczem 5,3”. Rozdzielczość, na której przyjdzie nam pracować to 1280×720 pikseli. Całość napędzane będzie przez Snapdragona 400 taktowanego zegarem 1,4 GHz. Telefon został wyposażony w 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzyć za pomocą kart microSD oraz baterię o pojemności 2500mAh zapewniającą 12 godzin rozmów. Tylni aparat o rozdzielczości 8 milionów pikseli z sensorem Exmos RS na pewno poradzi sobie z szybkim zdjęciem, a przedni 1,1 megapikselowy powinien bez problemu dać sobie radę przy wideorozmowach. Wszystko działające na najnowszym Androidzie 4.4 KitKat.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fgHRBwoOqCU[/youtube]

Xperia T3 dzięki dostępności w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, białym oraz fioletowym i wagą wynoszącą niecałe 150 g z pewnością zdobędzie wielu fanów. A Wy co o niej sądzicie? Warto czekać na tak estetyczne (przynajmniej moim zdaniem) urządzenie z wcale niebanalną specyfikacją? A może macie własne pomysły na to, dlaczego Sony postanowiło użyć innej nazwy w Niemczech?

źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy