ASUS ROG Phone 2

Listopad w AnTuTu – poznaj najwydajniejsze flagowce i średniaki

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

AnTuTu przez wiele osób jest uważane za benchmark, który lubi mijać się z prawdą. Wynika to między innymi z łatwości oszukania wyników. Niemniej ostatnio producenci teoretycznie przestali stosować sztuczki, które sztucznie podbijają cyferki. Próżno też szukać drugiego wydawcy, który co miesiąc publikuje zestawienie najwydajniejszych modeli. AnTuTu tak robi, a od października dzieli rankingi na flagowce i średniaki, więc poznajmy w takim rozróżnieniu listopadowe wyniki.

Najwydaniejsze smartfonu w AnTuTu z listopada

najwydajniejsze smartfony antutu listopad

W porównaniu do październikowych zestawień widać duże rozbieżności. Mogą one wynikać z kilku kwestii. Przede wszystkim wykresy bazują na testach z danego okresu, więc poszczególne modele mogły po prostu się nie załapać i tak może wyglądać między innymi sytuacja z Vivo NEX 3 5G. Ten był liderem miesiąc temu, dzisiaj go nie widać. Druga kwestia dotyczy globalnego zestawienia – jak sami widzicie, nie ma już chińskich znaczków, więc AnTuTu otwiera się na szerszą publikę. Tym samym przejdźmy już do samych słupków, na których widać dominację smartfona dla graczy, czyli Asusa ROG Phone II. Podium zamykają najnowsi reprezentanci OnePlusa – nikogo nie powinien dziwić fakt, że OnePlus 7T znalazł się wyżej – w końcu ma mniejszą rozdzielczość do przetworzenia w stosunku do modelu z Pro w nazwie.

najwydajniejsze smartfony antutu listopad

Tymczasem rynek średniaków dominuje Redmi Note 8 Pro. W zestawieniu brakuje modeli Honora z Kirinem 810, które wcześniej zajmowały czołowe trzy miejsca.

Zobacz też: Samsung Galaxy A51 w Sieci tuż przed premierą.

W ten sposób dochodzimy do wniosku, że… ciężko porównywać miesięczne zestawienia. Przynajmniej w tym wypadku. Dane grudniowe powinny ponowie dotyczyć globalnego rynku, więc wtedy zestawienia jak najbardziej będą mogły przedstawiać trend. Tylko co sądzicie o takich porównaniach? Pochwalcie się wynikiem Waszego smartfona w komentarzu z dopiskiem, czy uważacie, że brakuje mu już sił.

Źródło: AnTuTu

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy