Fortnite to prawdziwy hit, w który nadal grają miliony osób na całym świecie. Gra jest dostępna na wielu platformach – począwszy od komputerów przez konsole, a na smartfonach kończąc. Na Androidzie grę można pobrać tylko przez stronę internetową Epic Games – w Sklepie Play jej nie uświadczymy. Dlaczego? Powód jest prosty – firma chciała uniknąć trzydziestoprocentowej prowizji Google, która jest pobierania od każdego zakupu w aplikacjach. Wygląda jednak na to, że Fortnite mimo wszystko może wkrótce trafić do Sklepu Play.

Fortnite może trafić do Sklepu Play

Błąd bezpieczeństwa w Fortnite

Gdyby Fortnite pojawiło się w Sklepie Play, to z pewnością zyskałoby pokaźną gamę nowych graczy. Według doniesień od 9to5Google Epic Games chce opublikować wspomnianą grę w markecie Google, ale tylko w przypadku, gdy gigant z Mountain View zgodzi się zrobić wyjątek i pozwoli firmie na wykorzystanie własnych platform płatniczych. W dużym skrócie – Epic Games nadal nie chce oddawać Googlowi 30% od zakupów w aplikacji.

Zobacz także: Nie tylko Kevin na Polsacie – oto świąteczne filmy, które obejrzysz na Netflixie

Wykorzystywanie własnych platform płatności w aplikacjach łamie regulamin Google. Według aktualnych zasad deweloperzy muszą bowiem korzystać z rozwiązania twórców Androida. Ciężko powiedzieć, jak Epic Games zamierza to rozegrać, jednak niewykluczone, że firmie udało się nawiązać jakąś współpracę z Google. Na chwilę obecną nie wiemy nic więcej – pozostaje nam jedynie czekać, aż któraś z firm wypowie się w temacie.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.