ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ikea i podbój kosmosu? Szwedzi mają ambitne plany

Xiaomi też chce mieć smartfona z aparatem w ekranie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Plotki na temat Xiaomi Mi Mix 4 krażą już od dłuższego czasu. Kiedy już spodziewaliśmy się jego premiery. Jednak zamiast niej dostaliśmy urządzenie koncepcyjne Mi Mix Alpha. Jednak pogłoski i przecieki na temat Mi MIX 4 nadal się pojawiają. Xiaomi złożyło nowy patent, który jest uważany za powiązany z nowym flagowcem. Został on zatytułowany Dispaly Structure and Electronic Equipment i opisuje ukryty w ekranie aparat fotograficzny, który nie zajmuje żadnego miejsca na wyświetlaczu.

Xiaomi z aparatem w ekranie

W patencie wykazano, że struktura wyświetlacza obejmuje ekran i część regulującą natężenie światła umieszczoną po stronie emitującej światło wyświetlacza. Stan roboczy elementu ściemniania obejmuje stan transmisji światła i stan polaryzacji. Obejmuje on również pierwszy region i drugi region, który może być niezależnie kontrolowany. Wyświetlacz zawiera również wiele niezależnie sterowanych pikseli. Ponadto, gdy pierwszy region elementu regulacji oświetlenia znajduje się w stanie przepuszczania światła, piksele odpowiadające pierwszemu regionowi ekranu są wyłączone. Dzięki temu światło emitowane z pierwszego regionu będzie mogło przechodzić przez ekran wyświetlacza.

Zobacz też: Ikea i podbój kosmosu? Szwedzi mają ambitne plany

Kilka miesięcy temu, w czerwcu tego roku, firma podzieliła się małym klipem wideo prezentującym nową technologię aparatu za wyświetlaczem. Został on ujawniony zaledwie kilka chwil po tym, jak nagranie wideo Oppo na temat dokładnie tej samej technologii zostało udostępnione w sieci. Wideo przedstawiało smartfon Xiaomi Mi 9 obok tego, co wygląda jak ten sam smartfon, tylko bez notcha. Pokazuje ono także, że niewidzialna kamera selfie działa bardzo dobrze. Firma poczyniła postępy w zakresie technologii aparatów ukrytych za wyświetlaczem. Z tego powodu spodziewamy się, że w nadchodzących miesiącach zobaczymy smartfon wyposażony w tę samą technologię.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy