ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec wsparcia Google Glass

Google kończy wsparcie dla inteligentnych okularów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Inteligentne okulary Google miały być przyszłością. Okazały się ślepą uliczką. Problemów było całkiem sporo. Największym prawdopodobnie byłaby jednak cena zestawu. Jednak wydaje mi się, że samo podejście także nie było najlepsze. Rozszerzona rzeczywistość znacznie lepiej się sprawdza, kiedy obraz może pojawiać się w całym polu widzenia, a nie tylko w rogu okularów. Z drugiej strony w swoich czasach był to projekt iście nowatorski. Niedługo jednak nawet to nieliczne grono osób, które nabyły te urządzenia, będzie mogło się pożegnać z wieloma funkcjami.

Koniec wsparcia Google Glass

Koniec wsparcia Google Glass

Gigant wprowadza jeszcze jedną aktualizację dla wersji Explorer Edition Google Glass. Zaraz po tym kończy wsparcie dla swoich inteligentnych okularów. Ten technologiczny gigant wprowadził swoje okulary już w 2012 roku. Umożliwił zamówienia przedsprzedażne po 1500 dolarów. Pomimo osób zgłaszających obawy o prywatność związane z możliwością nagrywania filmów, firma szybko wydała uaktualnioną wersję urządzenia. Wkrótce zdecydowała się zmienić swoje podejście, wydając wersję Enterprise Edition urządzenia w 2017 roku. Firma będzie nadal wspierać wersję korporacyjną, sugerując, że radzi sobie lepiej niż jej starsze rodzeństwo.

Zobacz też: Chrome pozwoli Ci wysyłać strony przez kod QR z… dinozaurem

Na stronie wsparcia wyszczególniającej końcową aktualizację, Google mówi, że użytkownicy będą musieli ręcznie pobrać, rozpakować i zainstalować plik. W ten sposób pozwolą im sparować Google Glass ze smartfonem. Usługa MyGlass, która do tej pory służyła do tego celu nie będzie już działać. Jednak parowanie Bluetooth pozostanie. Ci, którzy nie aktualizują urządzenia, mogą kontynuować korzystanie z niego. Jednak aplikacje takie jak Gmail, YouTube i Hangouts nie będą już działać po 25 lutego 2020. Warto także pamiętać, że aktualizacja będzie dostępna tylko do 25 lutego 2022 roku.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy