Huawei posiada obecnie najwięcej patentów dotyczących rozwoju sieci 5G. Już sam ten fakt oznacza, że odcinanie się od giganta w budowie infrastruktury jest dużym błędem. Dodatkowym atutem chińskiej marki jest to, że jest przy okazji największym dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego na świecie. Nie oznacza to jednak, że bez Huaweia nie damy sobie rady. Potrwa to jednak zauważalnie dłużej oraz będzie znacznie droższe.

Lider patentów 5G

Lider patentów 5G

Mimo największej liczby patentów to nie Huawei rozwija się najszybciej. Tuż za nim podąża Samsung. Koreański gigant w ciągu ostatnich kilku lat agresywnie realizował biznes 5G. Dostarcza on już kompleksowe rozwiązania, począwszy od infrastruktury sieciowej, a skończywszy na urządzeniach z obsługą 5G. Firma postrzega 5G jako ogromną szansę na podtrzymanie i rozwój działalności gospodarczej. Warto podkreślić, że większość działalności Samsunga notuje zauważalne spadki. Nic więc dziwnego, że tak agresywnie dąży do rozwoju sieci nowej generacji. Huawei zgłosił łącznie 3 325 patentów na całym świecie. Z tego 1337 przyznano w co najmniej jednym z urzędów patentowych. Z drugiej strony Samsung złożył wniosek o łączną liczbę 2 846 patentów na całym świecie. Przy czym dotychczas przyznano mu ich 1746. Jeśli chodzi o zgłoszenia patentowe w USPTO, EPO lub PCT, Samsung prowadzi z 2542 zgłoszeniami, podczas gdy ich liczba Huaweia wynosi 2379.

Zobacz też: Dzielenie się ekranem w Messengerze trafia do pierwszych użytkowników

Jak pokazują dane, Samsun jest również liderem na rynku w zakresie zgłoszeń do bardziej rygorystycznych i lukratywnych organizacji patentowych na całym świecie. Koreański gigant technologiczny radzi sobie lepiej niż inni uznani dostawcy sprzętu sieciowego jak Nokia, Ericsson czy ZTE. Polityczne kłopoty i podejrzenia, z jakimi boryka się Huawei na całym świecie, mają również pomóc koreańskiej firmie rozwinąć działalność w segmencie 5G.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.