Amerykański odpowiednik Huaweia

Tak prezentuje się ranking firm zaangażowanych w rozwój 5G – Huawei liderem

Newsy

Huawei posiada obecnie najwięcej patentów dotyczących rozwoju sieci 5G. Już sam ten fakt oznacza, że odcinanie się od giganta w budowie infrastruktury jest dużym błędem. Dodatkowym atutem chińskiej marki jest to, że jest przy okazji największym dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego na świecie. Nie oznacza to jednak, że bez Huaweia nie damy sobie rady. Potrwa to jednak zauważalnie dłużej oraz będzie znacznie droższe.

Lider patentów 5G

Lider patentów 5G

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Mimo największej liczby patentów to nie Huawei rozwija się najszybciej. Tuż za nim podąża Samsung. Koreański gigant w ciągu ostatnich kilku lat agresywnie realizował biznes 5G. Dostarcza on już kompleksowe rozwiązania, począwszy od infrastruktury sieciowej, a skończywszy na urządzeniach z obsługą 5G. Firma postrzega 5G jako ogromną szansę na podtrzymanie i rozwój działalności gospodarczej. Warto podkreślić, że większość działalności Samsunga notuje zauważalne spadki. Nic więc dziwnego, że tak agresywnie dąży do rozwoju sieci nowej generacji. Huawei zgłosił łącznie 3 325 patentów na całym świecie. Z tego 1337 przyznano w co najmniej jednym z urzędów patentowych. Z drugiej strony Samsung złożył wniosek o łączną liczbę 2 846 patentów na całym świecie. Przy czym dotychczas przyznano mu ich 1746. Jeśli chodzi o zgłoszenia patentowe w USPTO, EPO lub PCT, Samsung prowadzi z 2542 zgłoszeniami, podczas gdy ich liczba Huaweia wynosi 2379.

Zobacz też: Dzielenie się ekranem w Messengerze trafia do pierwszych użytkowników

Jak pokazują dane, Samsun jest również liderem na rynku w zakresie zgłoszeń do bardziej rygorystycznych i lukratywnych organizacji patentowych na całym świecie. Koreański gigant technologiczny radzi sobie lepiej niż inni uznani dostawcy sprzętu sieciowego jak Nokia, Ericsson czy ZTE. Polityczne kłopoty i podejrzenia, z jakimi boryka się Huawei na całym świecie, mają również pomóc koreańskiej firmie rozwinąć działalność w segmencie 5G.

Źródło: Sammobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x