Nadal nie wiemy, jak będzie się nazywał najtańszy z zaprezentowanych w 2020 roku smartfonów od Apple. Niektórzy sądzą, że telefon iPhone SE 2 to iPhone 9. O takiej możliwości mówi serwis WCCFetch, powołując się na japońskiego bloga Mac Otakara. Im bliżej premiery nowych iPhone’ów, tym więcej spekulacji odnośnie następcy kultowego iPhone SE.

iPhone SE 2 to iPhone 9? Skąd całe zamieszanie?

iphone se 2 to iphone 9

Japoński blog Mac Otakara podał, że nowy budżetowy telefon od Apple może otrzymać nazwę iPhone 9. Mogłoby to być spowodowane tym, że iPhone SE miał ekran o przekątnej 4″, a jego następca najprawdopodobniej wielkością wyświetlacza oraz bryłą będzie najbardziej zbliżony do iPhone’a 8. Stąd też 9 w nazwie zamiast skrótu SE lepiej nawiązywałaby do wyglądu i specyfikacji urządzenia. Póki co nie mamy jednak żadnych pewnych informacji odnośnie tego, jak będzie nazywał się najtańszy z nowych iPhone’ów. Przypomnijmy, że iPhone SE 2 to póki co jedynie nazwa robocza, która funkcjonuje w branży jako określenie nowego telefonu od Apple. Tego, który będzie tanim urządzeniem, wyposażonym w podzespoły znane z nowszych modeli. Apple ma je umieścić w bryle starszego iPhone’a. Tak właśnie było w przypadku pierwszego iPhone’a SE.

Emocje wokół iPhone’a SE 2 kumulują się od dawna

iphone se 2 to iphone 9

Pierwszy iPhone SE okazał się sporym sukcesem i miał wielu zwolenników. Poza kilkoma mankamentami telefon oferował duże możliwości w przyzwoitej cenie, a do tego świetnie wyglądał i był kompaktowy. Pojawiły się pierwsze spekulacje co do następcy – iPhone’a SE 2. W sieci mogliśmy zobaczyć imponujące wizualizacje pokazujące, jak mógłby wyglądać następca taniego telefonu z systemem iOS. Oczekiwania zweryfikowała rzeczywistość wskazująca na to, że Apple nie planuje kontynuacji idei tańszych smartfonów. Po kilku miesiącach braku informacji o SE 2 pojawiły się kolejne plotki i raporty mówiące o tym, że gigant z Cupertino jednak zaprezentuje w przyszłym roku urządzenie, które będzie kontynuowało tradycję zapoczątkowaną przez iPhone’a SE. Informacje te potwierdzały kolejne źródła, mniej lub bardziej związane ze środowiskiem Apple.

Czytaj także: Prawdopodobnie wkrótce ruszy produkcja iPhone’a SE 2

Dziś wydaje się, że iPhone SE 2 naprawdę się ukaże. Nie mamy jednak pewności co do jego rzeczywistej nazwy i ostatecznej specyfikacji. Mówi się, że tani iPhone będzie posiadał bryłę znaną z iPhone’a 8. Ekran ma mieć przekątną 4,7″. Inne przewidywane cechy to procesor Apple A13, 3 GB pamięci RAM i przynajmniej 64 GB pamięci wbudowanej.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.