samsung tap view screen mirroring

Samsung Tap View – czas na rewolucję w strumieniowaniu obrazu na TV

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

W ciągu ostatnich lat sposób dowiadywania się o planach poszczególnych producentów drastycznie się zmienił. Coraz rzadziej spotykamy się z niesprawdzonymi informacjami, coraz łatwiej odróżnić faktyczne zamiary firm od zwykłych pseudodomysłów, ale też znalazły się zupełnie nowe, wcześniej nieanalizowane źródła. Wśród nich wszelkie wnioski patentowe i zastrzeżone znaki towarowe. Wśród tych ostatnich pojawia się właśnie Samsung Tap View, czyli nowa usługa firmy, która niedługo może odmienić strumieniowanie obrazu. Przynajmniej tak brzmi teoria.

Samsung Tap View ma szansę odświeżyć pojęcie strumieniowania obrazu na TV

samsung tap view patent euipo

Pojęcie Samsung Tap View zostało zgłoszone w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej kilka dni temu – jak możecie zobaczyć na powyższej grafice, to dokładnie 5 grudnia tego roku. Możecie również na niej wyczytać, że zastrzeżony znak towarowy tyczy się telewizorów, smartfonów i tabletów. Odnosi się on do oprogramowania, które pozwala na swego rodzaju kopiowanie obrazu z urządzenia mobilnego na większy ekran. Znacie Chromecast, Miracast lub inne, podobne rozwiązanie? Tak, Samsung teoretycznie nie wymyśla nic nowego, ale z racji, że mamy do czynienia z liderem mobilnego rynku oraz telewizorów, to jest duża szansa na stworzenie ciekawego systemu. Być może Koreańczycy spojrzą na Sony, które chce wykorzystywać NFC, ułatwiając sposób konfiguracji. Być może firma skupi się na ograniczeniu opóźnień i poprawi płynność obrazu.

Zobacz też: W Rosji fake news to domena… rządu?

Jakby nie patrzeć, to Samsung Tap View ma od groma pola do popisu w kwestii duplikacji obrazu. W końcu będzie to prawdopodobnie rozwinięcie Samsung Screen Mirroring. Jak do tego podejdą ostatecznie Koreańczycy? Zapewne przekonamy się w ramach kolejnych wielkich premier firmy. Być może będzie to już część zbliżającej się prezentacji nowej generacji rodziny Galaxy A. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że Samsung Tap View poznamy na dużych targach, gdzie poznamy zarówno nowe smartfony, jak i telewizory.

Źródło: Phone Arena, LetsGoDigital

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy