Co jakiś czas Google publikuje statystyki ukazujące procentową ilość użytkowników danych wersji systemu. Dziś zaprezentowano nowe informacje, zobaczmy więc jak wygląda sytuacja w ramach Androida.

stats-08.11

Froyo wciąż dominuje, z udziałem wynoszącym ponad 55%. Względem ostatniego miesiąca stracił on jednak około 4% na rzecz 2.3.3 & 2.3.4 Gingerbread, który coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność zabierając prawie 24% urządzeń. Ku jego wzrostowi przyczynił się także spadek ilości użytkowników 2.1 Eclair, wynoszący już niewiele ponad 15%. Tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać dla Gingerbread jeszcze przez jakiś czas i w ciągu kilku tygodni powinien osiągnąć 1/3 udziałów w androidowym rynku.

Android w wersji dla tabletów, czyli 3.X Honeycomb, w końcu przekroczył magiczną granicę… 1%. Patrząc na zaskakująco dobre wyniki sprzedaży nowych tabletów aż nie chce się wierzyć, że stanowią one tak niewiele w obliczu całej platformy. Chyba nikt nie musi się już zastanawiać czemu ilość dedykowanych dla nich aplikacji jest wciąż nieduża.

Poniżej przedstawiony jest historyczny wykres popularności poszczególnych wersji systemu Android.

stats-chart-8.11

źródło: developer.android.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.