Dzielenie się ekranem w Messengerze trafia do pierwszych użytkowników

Łukasz Pająk Newsy 2019-12-07

Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy od groma osób narzekało na to, że Facebook postanowił wydzielić Messengera od swojej głównej aplikacji? Od tamtego czasu gigant społecznościowy tak rozbudował oba programy, że w końcu musiały powstać wersje Lite dla słabszych urządzeń. Niemniej tradycyjne wydania też mogą się dzisiaj pochwalić odpowiednią optymalizacją, więc nadal jest miejsce na rozwój. W ramach Messengera zaczyna pojawiać się możliwość dzielenia ekranem smartfona.

Podziel się ekranem w Messengerze ze swoim rozmówcą

Messenger udostępnianie ekranu

O samym rozwiązaniu pod koniec sierpnia informował Was już Kacper, gdy dzielenie ekranu w Messengerze wytropiła Jane Manchung Wong, która jest doskonale znana z tego, że inżynieria wsteczna i odkrywanie takich ciekawostek to jej chleb powszedni. Facebook do dzisiaj nie wypowiedział się oficjalnie na temat tego rozwiązania, ale pierwsi użytkownicy Messenger Beta już informują o otrzymaniu dostępu do funkcji dzielenia ekranu. Naturalnie wykorzystuje ona biblioteki zabezpieczeń Androida, więc przy pierwszym uruchomieniu jesteśmy pytani o zgodę na nagrywanie ekranu. Nie wiadomo obecnie, jak ta nowość zostanie zaimplementowana w przypadku iOS, ale znamy programy, które oferują podobną funkcjonalność (np.: TeamViewer), więc niewykluczone, że niedługo również użytkownicy iPhone’ów będą mogli dzielić się ekranem.

Zobacz też: Nokia oficjalnie została producentem telewizorów – poznajcie ich pierwszą propozycję.

Oczywiście nowa funkcja w Messengerze jest swego rodzaju rozwinięciem wideokonferencji. To w trakcie rozmów otrzymujemy możliwość udostępniania ekranu. Tym samym Facebook jeszcze bardziej podbiera użytkowników Google, Skype, ale tym razem poniekąd tych biznesowych, którzy chcą korzystać z takich rozwiązań w mobilnym wydaniu.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x