Messenger w walce z koronawirusem

Dzielenie się ekranem w Messengerze trafia do pierwszych użytkowników

Newsy

Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy od groma osób narzekało na to, że Facebook postanowił wydzielić Messengera od swojej głównej aplikacji? Od tamtego czasu gigant społecznościowy tak rozbudował oba programy, że w końcu musiały powstać wersje Lite dla słabszych urządzeń. Niemniej tradycyjne wydania też mogą się dzisiaj pochwalić odpowiednią optymalizacją, więc nadal jest miejsce na rozwój. W ramach Messengera zaczyna pojawiać się możliwość dzielenia ekranem smartfona.

Podziel się ekranem w Messengerze ze swoim rozmówcą

Messenger udostępnianie ekranu

O samym rozwiązaniu pod koniec sierpnia informował Was już Kacper, gdy dzielenie ekranu w Messengerze wytropiła Jane Manchung Wong, która jest doskonale znana z tego, że inżynieria wsteczna i odkrywanie takich ciekawostek to jej chleb powszedni. Facebook do dzisiaj nie wypowiedział się oficjalnie na temat tego rozwiązania, ale pierwsi użytkownicy Messenger Beta już informują o otrzymaniu dostępu do funkcji dzielenia ekranu. Naturalnie wykorzystuje ona biblioteki zabezpieczeń Androida, więc przy pierwszym uruchomieniu jesteśmy pytani o zgodę na nagrywanie ekranu. Nie wiadomo obecnie, jak ta nowość zostanie zaimplementowana w przypadku iOS, ale znamy programy, które oferują podobną funkcjonalność (np.: TeamViewer), więc niewykluczone, że niedługo również użytkownicy iPhone’ów będą mogli dzielić się ekranem.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Nokia oficjalnie została producentem telewizorów – poznajcie ich pierwszą propozycję.

Oczywiście nowa funkcja w Messengerze jest swego rodzaju rozwinięciem wideokonferencji. To w trakcie rozmów otrzymujemy możliwość udostępniania ekranu. Tym samym Facebook jeszcze bardziej podbiera użytkowników Google, Skype, ale tym razem poniekąd tych biznesowych, którzy chcą korzystać z takich rozwiązań w mobilnym wydaniu.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x