Kilkukrotnie już wspominałem, że w tym roku nie powinniśmy już spodziewać się żadnych wyjątkowych premier. Jednak już kilka takich jest za nami, a w drodze kolejne. Niemniej na wyjątkowe, bardziej niespodziewane nowości musimy czekać do przyszłego roku. Wśród nich jest OnePlus 8 Lite, którego wygląd właśnie przedostał się do Sieci. Tym samym matematyczna firma prawdopodobnie powróci z wizją zaistnienia na rynku smartfonów z gatunku średniaków.

Wygląd OnePlus 8 Lite typowy dla nowej generacji smartfonów

Ponownie, gdyż w ramach drugiej generacji swoich smartfonów OnePlus poznaliśmy nie tylko OnePlus 2, ale również OnePlus X. Chińczycy wykorzystali starszy, ale flagowy układ Qualcomma i w ten sposób zaatakowali tańszą półkę cenową. Czy w przypadku OnePlus 8 Lite będzie podobnie? Na tę chwilę ciężko to ocenić, gdyż możemy głównie podziwiać wygląd i na jego podstawie wnioskować specyfikację. Niewątpliwie firma postawi na wyświetlacz AMOLED z zatopionym czytnikiem linii papilarnych. Podwójny aparat (lub potrójny, jesli pojawi się matryca ToF) z tyłu są w ramach wyspy, z którą będziemy wielokrotnie spotykać się w nowych smartfonach – patrz: Samsung Galaxy A51, S10 Lite i Note10 Lite. Wymiary OnePlus 8 Lite wynoszą 159,2 x 74 x 8,6 mm, więc możemy się domyślać, że sam ekran zaoferuje przekątną 6,4 lub 6,5-cali.

Cała seria OnePlus 8 ma prezentować się następująco:

Zobacz też: OnePlus 6 i OnePlus 6T już z poprawioną wersją Androida 10.

Czym może zaskoczyć nas jeszcze OnePlus 8 Lite? Być może układem Snapdragon 765G z modemem 5G. Byłaby to ciekawa odpowiedź na topowe modele od Redmi i Realme, które w tym roku w wyjątkowy sposób dały o sobie znać. Niemniej oficjalnie nowa seria matematycznych smartfonów ujrzy światło dzienne dopiero za kilka miesięcy, jeśli producent nie ma zamiaru drastycznie zmienić swojego harmonogramu.

Źródło: GSM Arena, @OnLeaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.