Flagowe smartfony nigdy nie wyróżniały się szczególnie wytrzymałością na jednym ładowaniu. Jednak odkąd zaczęły one drastycznie rosnąć, tak znalazło się więcej miejsca na większe akumulatory. Oczywiście nadal narzekamy i do momentu wprowadzenia rewolucji technologicznej będziemy narzekać, ale Samsung Galaxy S11+ może być jednym z tych urządzeń, który pozwoli przymknąć oko na czas działania. Niemniej nie możemy też zapominać, że nie będzie to mały smartfon. Tym samym zachwyty niektórych trzeba uspokoić.

Pojemność akumulatora Samsunga Galaxy S11+ w czołówce portfolio producenta

samsung galaxy s11+ akumulator pojemnosc bateria

Powyżej widzicie zdjęcie akumulatora o oznaczeniu EB-BG988ABY, który odpowiada Samsungowi z nazwą kodową SM-G988, a ta oznacza Galaxy S11+. Naturalnie nadal bazujemy na plotkach, ale zbyt wiele szczegółów wskazuje na to, że Koreańczycy przyjęli właśnie taką nomenklaturę. Tym samym niejako możemy potwierdzić, że pojemność akumulatora do tego smartfona wyniesie 5000 mAh – podaje się wartość typową, ale warto zauważyć, że Koreańczycy zakładają minimalną na poziomie 4855 mAh. To ogromny skok względem Galaxy S10+, który zasilany był ogniwem o pojemności 4100 mAh, ale w tym momencie przypomnijmy sobie, że tegoroczny smartfon prezentuje obraz na 6,4-calowym wyświetlaczu. Galaxy S11+ ma podnieść tę wartość do 6,9-cali, co jest naprawdę wyraźną różnicą i większa bateria może odegrać kluczowe znaczenie.

Zobacz też: Roboty też chcą mieć swoje pokoje – szczególnie na ISS.

Niemniej najmocniejszy flagowiec Samsunga dołączy do czołówki w ramach koreańskiego portfolio. Dotychczas tylko Galaxy M20 i M30 oferowały tak duże ogniwa, a lepszy jest wyłącznie Galaxy M30s z akumulatorem o pojemności 6000 mAh. Niemniej cała trójka jest zdecydowanie mniejsza, więc ostateczne odczucia są zupełnie inne. Naturalnie na ogólną wytrzymałość wpływa jeszcze od groma innych czynników, więc na ostateczną ocenę Galaxy S11+ pod tym kątem musimy jeszcze poczekać.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.