ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nadchodzi czterordzeniowy Kal-El?

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy
nvidia-tegra-cpu

Pamiętacie nowy układ, którym NVidia chwaliła się podczas tegorocznych targów Mobile World Congress? Ostatnimi czasy w Sieci pojawia się coraz więcej plotek na temat premiery pierwszego urządzenia wyposażonego w czterordzeniowy Kal-El. Początkowym założeniem jego twórców było wypuszczenie pierwszego tabletu z nowym układem na pokładzie już w sierpniu tego roku. Jednak nowe źródła podają, że termin ten może ulec przesunięciu – mówi się o zupełnej końcówce trzeciego kwartału, czyli ostatnich dniach września. Po premierze tabletów z Kal-El ma on nastepnie zagościć w nowej generacji smartfonów.

Nadchodzący procesor od NVidii ma oferować nawet pięć razy wyższą wydajność w porównaniu z obecnie dostępnymi układami. Przypomnijmy, że pozwala on między innymi na płynne wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1440p. Otworzy to nowe możliwości przed producentami gier i aplikacji. Zdolności Kal-El zostały zaprezentowane jakiś czas temu przy wykorzystaniu demonstracyjnej gry Glowball:

Co sądzicie o Kal-El – myślicie, że powtórzy on sukces procesora NVidia Tegra 2? Czy jest sens umieszczania tak zaawansowanego układu w urządzeniu mobilnym?

źródło: slashgear.com

Sprawdź najnowsze wpisy