nvidia-tegra-cpu

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Pamiętacie nowy układ, którym NVidia chwaliła się podczas tegorocznych targów Mobile World Congress? Ostatnimi czasy w Sieci pojawia się coraz więcej plotek na temat premiery pierwszego urządzenia wyposażonego w czterordzeniowy Kal-El. Początkowym założeniem jego twórców było wypuszczenie pierwszego tabletu z nowym układem na pokładzie już w sierpniu tego roku. Jednak nowe źródła podają, że termin ten może ulec przesunięciu – mówi się o zupełnej końcówce trzeciego kwartału, czyli ostatnich dniach września. Po premierze tabletów z Kal-El ma on nastepnie zagościć w nowej generacji smartfonów.

Nadchodzący procesor od NVidii ma oferować nawet pięć razy wyższą wydajność w porównaniu z obecnie dostępnymi układami. Przypomnijmy, że pozwala on między innymi na płynne wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1440p. Otworzy to nowe możliwości przed producentami gier i aplikacji. Zdolności Kal-El zostały zaprezentowane jakiś czas temu przy wykorzystaniu demonstracyjnej gry Glowball:

{youtube}eBvaDtshLY8{/youtube}

 

Co sądzicie o Kal-El – myślicie, że powtórzy on sukces procesora NVidia Tegra 2? Czy jest sens umieszczania tak zaawansowanego układu w urządzeniu mobilnym?

źródło: slashgear.com

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.