Nie będzie Snapdragona 865 Plus

Wybawienie dla graczy? Qualcomm z aktualizacjami w Sklepie Play

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Procesor Snapdragon 865 miał już swoją premierę. Zawiera on mnóstwo ulepszeń w kluczowych obszarach. Chipset wyposażony jest w najnowsze rdzenie ARM Cortex-A77, zapewniające 20% wzrost wydajności w porównaniu z ubiegłą generacją. Natomiast układ graficzny Adreno 650 ma więcej rdzeni, co skutkuje masywnym 25% wzrostem wydajności względem poprzednika.

Aktualizacje Snapdragona w Sklepie Play

Aktualizacje Snapdragona w Sklepie Play

Jest jednak jeden ciekawy nowy dodatek, który przykuł naszą uwagę. Qualcomm rozpocznie dostarczanie aktualizacji procesorów graficznych producentom. Ci następnie będą aktualizować telefony za pośrednictwem Sklepy Play. Wydawanie nowych wersji sterowników graficznych przywodzi na myśl to, co się dzieje na rynku PC. Tam co jakiś czas dostajemy aktualizację od Nvidii i AMD, które poprawiają optymalizację samego układu, oraz dostosowują go do najnowszych gier. Jest to wyraźny kontrast w stosunku do starego systemu aktualizacji, które rzadko kiedy się pojawiały. Dzięki temu nawet starsze smartfony będą w stanie dłużej sobie radzić z nowymi tytułami gier.

Zobacz też: Świąteczne okazje w PlayStation Store – 40 najlepszych przecen!

Jakie korzyści płyną z częstszego aktualizowania procesora graficznego? Prawdopodobnie zauważymy więcej poprawek, które naprawią takie problemy, jak awarie gier. Poprawi się także optymalizacja wydajności nowych tytułów i potencjalna obsługa nowych funkcji. Ponadto, prawdopodobnie zobaczylibyśmy również ogólne aktualizacje wydajności, które utrzymują urządzenia w dobrej formie przez dłuższy czas. Qualcomm nie zobowiązałby się do żadnego dokładnego harmonogramu aktualizacji. I to nawet w przypadku Adreno 650 na Snapdragonie 865, który na razie jest jedynym układem GPU, który otrzyma te aktualizacje. Jednak miejmy nadzieję, że firma będzie w stanie zapewnić je wszystkim swoim układom GPU w przyszłości. Wszystko to dzięki Project Mainline. Pozwala on użytkownikom uzyskać poprawki bezpieczeństwa i zaktualizowane komponenty systemu Android poprzez Sklep Play.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy