ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Call of Duty: Mobile 172 milionów

Call of Duty: Mobile okazało się olbrzymim sukcesem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Call of Duty: Mobile od Activision i Tencent cieszy się niesamowitym zainteresowaniem. Tytuł został pobrany 172 miliony razy ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Znany wydawca gier współpracował z chińskim studiem gier, aby wprowadzić popularny tytuł na smartfony. Jak widać, okazało się to strzałem w dziesiątkiem.  Zgodnie z nowym raportem, Activision wygenerowało 87 milionów dolarów z mikrotransakcji w grze.

Call of Duty: Mobile 172 milionów pobrań

Call of Duty: Mobile 172 milionów

Call of Duty: Mobile okazało się sukcesem w Stanach Zjednoczonych. Zostało tam pobrane 28,5 mln razy. Stanowi to aż 16,6 procent wszystkich graczy tytułu. Indie zajmują drugie miejsce z 17,5 mln instalacji. Podium zamyka Brazylia 12 mln instalacji. Większość pobrań miała miejsce za pośrednictwem Sklepu Play. Za jego pośrednictwem pobrano tytuł 89 milionów razy stanowi to 52 procent wszystkich instalacji. Jak nietrudno się domyślić wersję na iOS pobrało 48 procent graczy, Wraz z rosnącą liczbą pobrań, Call of Duty: Mobile wygenerowało większość swoich przychodów w pierwszym miesiącu, czyli październiku 2019 roku.

Zobacz też: Premiera Huawei nova 6 (5G). To smartfon idealny do selfie i nie tylko

W listopadzie tytuł zarobił ponad 55 milionów dolarów brutto. Z czego 31 milionów dolarów w samym USA. Dotychczas największy udział w przychodach miały Stany Zjednoczone, gdzie gracze wydali w sumie 36 milionów dolarów. Zaraz za nimi pod tym względem niespodziewanie wyłania się Japonia. Gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni wydali 11 milionów dolarów. Stawkę zamyka Wielka Brytania. Tamtejsi gracze wydali 2,6 miliona dolarów. Jak więc widzimy, zainteresowanie płatnościami w tytule zaczęło spadać. Znając jednak wydawców dość szybko znajdą sposób na odwrócenie tej sytuacji.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy