Brakuje procesorów do smartfonów

Pierwsze testy Snapdragona 865 ujawnione – Apple wciąż górą

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Snapdragon 865 będzie domyślnym układem flagowym w większości flagowców 2020 roku. A przynajmniej w jego pierwszej połowie. Nie wiadomo w końcu czy producent nie zaprezentuje modelu z Plusem w okolicach czerwca. Dlatego też testy wydajnościowe tego układu są tym, na co czeka wielu fanów sprzętu mobilnego. Pierwsze z nich mówią jasno: jest bardzo dobrze, jednak wciąż są lepsi.

Snapdragon 865 w Geekbench

Snapdragon 865 Geekbench

Zanim zaczniemy, warto wspomnieć, że powyższe wyniki Snapdragona 865 z Geekbench pochodzą z czwartej wersji benchmarku, a nie z ostatniej piątej iteracji. Tak czy inaczej, to daje nam wstępny obraz, jeśli chodzi o wydajność flagowego Qualcomma. Szczególnie w kwestii tego, jak wypada w porównaniu z konkurencją. Procesorowi udało się uzyskać 13344 punktów w teście wielordzeniowym. To świetny wynik, jednak wciąż mniej niż w przypadku Apple A13. Ten uzyskał aż 13870 punktów. Snapdragon wygrywa jednak z  Exynosem 9825 i Kirinem 990. Testy jednordzeniowe tylko powiększają przepaść pomiędzy S865 a Apple A13. Układ Qualcomma zdobył tu 4303 punktów. Jest to znacznie mniej niż procesor Apple, który może się pochwalić wynikiem 5476 punktów. Co jest jednak znacznie bardziej zaskakujące, najnowszy procesor przegrywa tutaj także z Exynosem 9825 i Apple A12. Wciąż jednak jest lepiej niż w przypadku Snapdragona 855.

Zobacz też: Motorola nie odpuszcza – dwa nowe smartfony z najnowszymi Snapdragonami zapowiedziane

Oczywiście to nie oznacza, że Apple A13 pozostaje liderem rynku ani że S865 utrzyma się na drugiej pozycji. W testach tych nie brały bowiem udziału dwa flagowe układy. Mowa tutaj o Exynosie 990 oraz MediaTeku Dimensity 1000. Wiele wskazuje, że szczególnie ten drugi może mocno namieszać w tym rankingu. Z drugiej strony Snapdragon 865 wciąż będzie lepszym wyborem dla mobilnych graczy. Wszystko dzięki znacznie wydajniejszemu układowi graficznemu. Jednak jeśli MediaTek wygra pod względem wydajności, może być to poważny cios dla Amerykanów. Dimensity 1000 nie dość, że najprawdopodobniej będzie tańszy, to jeszcze ma zintegrowany modem 5G. Może jednak Qualcomm potrzebuje takiego otrzeźwienia?

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy