ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spotify Wrapped 2019

Spotify Wrapped 2019 – sprawdź swoje muzyczne podsumowanie roku

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W ostatnim czasie Spotify podsumowało muzyczne trendy panujące na świecie, jak i w poszczególnych krajach. Dziś udostępniono Spotify Wrapped 2019. W ramach tej funkcji każdy użytkownik platformy może sprawdzić kilka interesujących statystyk związanych z jego własnym gustem muzycznym.

Co możemy sprawdzić w ramach Spotify Wrapped 2019?

Spotify Wrapped 2019

Dzięki Spotify Wrapped możemy zobaczyć animację, która przedstawia, jak zmieniał się nasz gust muzyczny wraz z porami roku. Serwis prezentuje nam listę 10 najchętniej słuchanych przez nas wykonawców, a także konkretnych piosenek, które szczególnie sobie upodobaliśmy w 2019 roku. Dowiadujemy się również, ile czasu spędziliśmy, słuchając muzyki ze Spotify. Kolejna informacja dotyczy tego, z jakich krajów pochodzili słuchani przez nas artyści. Nie zabrakło danych o tym, jak prezentują się nasze ulubione gatunki muzyczne i wykonawcy w porównaniu do tego, czego słuchaliśmy w latach poprzednich. Użytkownicy, którzy używają popularnej platformy streamingowej od wielu lat, z pewnością zainteresują się podsumowaniem dekady. Spotify przeanalizowało bowiem również całokształt naszej aktywności w serwisie w ostatnim dziesięcioleciu. Jak sprawdzić podsumowanie, które Spotify przygotowało dla Ciebie? Wystarczy wejść na stronę Spotify Wrapped lub kliknąć odpowiedni baner w aplikacji.

Spotify Wrapped 2019 i skuteczność algorytmów serwisu

Spotify Wrapped 2019

W internecie już chwilę po udostępnieniu Spotify Wrapped wiele osób zaczęło przesyłać sobie nawzajem dedykowane podsumowania roku. Jedni twierdzili, że Spotify doskonale zna ich gust i że serwis zafundował im pewnego rodzaju muzyczną podróż w czasie. Znaleźli się też tacy, którzy po zobaczeniu przygotowanego dla nich zestawienia od Spotify byli mocno zaskoczeni. Twierdzili, że lista niezupełnie odzwierciedla ich rzeczywisty gust.

Czytaj także: Spotify podsumowuje 2019 rok – Polacy kochają rodzimych raperów

W moim przypadku raport od Spotify pozostawia trochę do życzenia. Zabrakło kilku artystów, których cenię, a w przygotowanej liście piosenek są też takie, których odsłuchałem zaledwie kilka razy. Zostały wybrane wcześniej przez algorytm i ich nie pomijałem, a moje odczucia do nich są co najwyżej umiarkowanie pozytywne. Niedoprecyzowane wyniki to jednak w dużej mierze moja wina. Z platformy korzystam regularnie od bardzo niedługiego czasu. Wcześniej części muzyki słuchałem w aplikacji, a część miałem zapisaną w pamięci używanych przeze mnie urządzeń. Kolejne edycje Spotify Wrapped będą więc zapewne znacznie lepiej dopasowane do mnie.

Sprawdź najnowsze wpisy