Motorola wraca do klasy premium

Motorola nie odpuszcza – dwa nowe smartfony z najnowszymi Snapdragonami zapowiedziane

Newsy

Motorola walczy o to, by znaleźć swoje miejsce w erze smartfonów. Po wczesnych sukcesach, takich jak seria Droid producent radził sobie nie najlepiej w najwyżej półce. Dodatkowo w międzyczasie dwukrotnie zmienił właściciela. Do tej pory był już pod skrzydłami Google oraz Lenovo. Po skupieniu się na tańszych telefonach z serii Moto producent mówi, że w przyszłym roku znowu skupi się na wyższej półce cenowej.

Motorola wraca do klasy premium

Motorola wraca do klasy premium

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Pod skrzydłami Lenovo Motorola wycofała się z telefonów wysokiej klasy. Producent nie zaprezentował nawet jednego flagowego smartfona w ciągu ostatnich dwóch lat. Co prawda w zeszłym roku zadebiutowała Motorola Moto Z3. Ta jednak powstała na wyłączność dla sieci Verizon. Dodatkowo była napędzana przez już wtedy przestarzałego Snapdragona 835. Natomiast jego następca, czyli Moto Z4 działa już pod kontrolą układu. Snapdragon 675. Jak więc dobrze widać marka ta ma ostatnio niewiele wspólnego z flagowcami, czy chociażby wyższą półką.

Zobacz też: Developerze, 6. edycja GDG DevFest w Warszawie już w sobotę!

Podczas Qualcomm Snapdragon Tech Summit w Maui, Motorola ogłosiła plany wprowadzenia nowych flagowych urządzeń do 2020 roku. Będą one podobno napędzane przez najnowszy układ Qualcomm Snapdragon 865. Nie zabraknie w nim wsparcia dla 5G. Nie wiadomo jednak, czy zadebiutuje on w ramach serii Moto Z. Pojawi się także kolejny, tańszy smartfon. Nie będzie to jednak w żadnym wypadku urządzenie tanie. Jego sercem będzie układ Snapdragon 765. I to właśnie ten zadebiutuje już na początku przyszłego roku. Pierwsze miesiące nowego roku będą więc niezwykle interesujące. Coraz więcej producentów deklaruje chęć tworzenia smartfonów napędzanych przez nowe SoC Qualcomma.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x