ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy Fold 2 z aparatem za ekranem

Zawias w Galaxy Fold 2 będzie niezwykle dyskretny

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Podczas konferencji deweloperów w październiku 2019 roku Samsung zaprezentował składany koncept smartfonu. Wyposażono go w mechanizm, który składa się pionowo. Zupełnie tak jak w niedawno ogłoszonej Motoroli RAZR 2019. Urządzenie, o którym mowa to może być Samsung Galaxy Fold 2. Oczywiście nie należy wykluczać, że Samsung stworzy także osobną linię smartfonów składanych pionowo. Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć już podczas nadchodzących tagów MWC 2020.

Zawias w Galaxy Fold 2

Zawias w Galaxy Fold 2


Samsung zapewne wyciągnął wiele wniosków przy projektowaniu pierwszego Galaxy Fold. Było to pierwsze takie urządzenie. Producent popełnił przy nim wiele błędów. Jednak tych nie dało się uniknąć. Nie było bowiem skąd brać wiedzy na ten temat. Gigant musiał uczyć się na własnych błędach. Z tego, co dowiedzieliśmy się do tej pory, Samsung ma wydać dwa składane smartfony w tym roku. Jeden z nich ma być następcą Galaxy Fold. Patrząc na projekty, jeden z nadchodzących telefonów będzie składał się w pionie. To również sprawi, że będzie wyglądać inaczej niż jego poprzednik z powodu nowego zawiasu.

Zobacz też: Wygląd i specyfikacja Oppo Reno3 – kończymy z tradycjami

Oryginalny Galaxy Fold, z którego recenzją możecie się zapoznać na portalu, miał zauważalną pionową linię na ekranie. Dzieli ona smartfon na dwie połówki. Jednak nadchodzący model ma mieć nowy rodzaj zawiasu ukrytego w obudowie smartfonu. Dzięki temu będzie on mniej widoczny. Południowokoreański gigant nazwał ten mechanizm mianem Hideaway Hinge w Urzędzie Własności Intelektualnej Unii Europejskiej (EUIPO). Nowy projekt może być również stosowany zarówno w smartfonach, jak i tabletach, ponieważ Samsung podobno pracuje również nad składanymi tabletami.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy