Android ma 48 proc. udziału w rynku smartfonów

1 minuta czytania
Komentarze
android-green-big

Firma Canalys, zajmująca się badaniami trendów zebrała ostatnio sporo ciekawych danych dotyczących smartfonów. Okazuje się, że Android ma już 48 proc. udziału w rynku smartfonów, co bez wątpienia jest powodem do zadowolenia dla Google.

Canalys w trakcie swoich badań uwzględnił dane z 56 krajów, które dają obraz aktualnie panujących trendów na rynku telefonów komórkowych. W 35 krajach Android był najpopularniejsza platformą wykorzystywaną w przypadku smartfonów. W efekcie przełożyło się to na 48 proc. udziału w całym rynku.

Nowością nie jest bardzo słaba kondycja Nokii, która w kategorii produkcji smartfonów została ostatnio wyprzedzona przez Apple. Koncern z Cupertino w ostatnim kwartale dostarczył ponad 20 milionów iPhone’ów z systemem iOS. Wynik ten jest tym lepszy, że w ofercie Apple znajduje się tylko jedno urządzenie z iOS na pokładzie.

Bez wątpienia najlepszymi przykładami firm, które dzięki Androidowi w znaczący sposób zwiększają swój udział w rynku smartfonów jest HTC i Samsung. Tajwański producent poinformował, że ostatni kwartał był kolejnym rekordowym okresem pod względem zysków. Samsung również ma powody do zadowolenia – sprzedaż z roku na rok poprawiła się o 421 proc.

źródło: TNW

Motyw