Następca Samsunga Galaxy Tab 7 z ekranem Super AMOLED

Mateusz Gryc Mateusz Gryc Newsy
samsung-Galaxy-tab-7

Samsung, mimo prezentacji tabletów Galaxy Tab 10.1 i 8.9 nie zamierza uśmiercać modelu z 7 calowym ekranem. Przeciwnie – jego następcę mamy poznać już we wrześniu.

Specyfikacja modelu nie została jeszcze ujawniona, nieoficjalnie mówi się, że nowa „siódemka” będzie wyposażona w procesor Exynos o taktowaniu 1.2 GHz, a także, że będzie wykorzystywała system Android 2.3, czyli nadal wersję dedykowaną smartfonom. Czy tablet zostanie uaktualniony do 3.2, która wprowadza obsługę tabletów o ekranach 7 calowych – nie wiadomo.

Najciekawsza informacja dotyczy ekranu nowego Galaxy Taba. Koreański gigant rozpoczął właśnie produkcję 7-calowych wyświetlaczy Super AMOLED o rozdzielczości 1024 x 768, które mają być wykorzystywane w nowych urządzeniach Samsunga, dlatego właściwie pewne jest, że następca Galaxy Taba będzie wyposażony w taki właśnie ekran.

Ekrany AMOLED i Super AMOLED, wykorzystywane przez Samsunga np. w modelach Nexus S (wersja amerykańska), Galaxy S oraz Galaxy S II charakteryzują się wykorzystaniem diod OLED jako pikseli ekranu. Dzięki temu wyświetlacz nie wymaga dodatkowego doświetlania, co zmiejsza wymiary urządzenia i oszczędza baterię, a kolory są żywsze i bardziej nasycone niż w przypadku klasycznych ekranów LCD. Produkcja takiego wyświetlacza jest jednak droższa, a przez to wzrasta cena samego urządzenia.

źródło: phandroid.com 

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy