ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy smartfon od Sony Ericssona z 4.7-calowym ekranem 3D?

Autor: Mateusz Gryc Kategoria: Newsy

sony-ericsson-logo
Nie tak dawno informowaliśmy was o przygotowywaniu przez Samsunga modelu Galaxy 3D. Informacje o kolejnym smartfonie z ekranem zdolnym wyświetlać obraz stereoskopowy niewymagający używania okularów docierają tym razem z obozu Sony Ericssona.

Portal Android and Me jest kolejnym medium, które zdaje się potwierdzać krążące od kilku dni plotki – Sony Ericsson pracuje nad własnym smartfonem z ekranem 3D. Obecnie trudno oddzielić plotki od autentycznych przecieków, ale w sieci pojawiają się ciekawa informacja dotycząca ekranu tego urządzenia – ma to być 4.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×720. Reszta specyfikacji nadal jest tajemnicą, możemy się tylko domyślać, że obsługa takiego ekranu będzie wymagała dwurdzeniowego procesora i wysokiej ilości pamięci RAM.

Producenci prezentując swoje topowe smartfony coraz odważniej zbliżają się do granicy 5 cali ekranu, wyznaczonej przez Della Streaka – dla niektórych to wciąż telefon, dla innych już tablet. Zapewne inżynierowie SE uznali, że tylko odpowiednio duży ekran o wysokiej rozdzielczości zapewni wygodne oglądanie obrazu 3D. Z drugiej jednak strony – czy 4.7 to nie jest zbyt dużo jak na urządzenie kieszonkowe? Jak uważacie – gdzie zaczyna się tablet, a kończy smartfon? I czy taki ekran zapewni nowemu urządzeniu SE sukces?

źródło: androidandme.com 

Sprawdź najnowsze wpisy