Pozew za negatywną recenzję w Google

Twórcy Google rezygnują z kierowniczych stanowisk w firmie

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Google to jedna z najbardziej znanych firm świata. Wyszukiwarkę, którą zna dziś niemal każdy, założyło w 1998 roku dwóch studentów – Larry Page i Sergey Brin. Po ponad dwudziestu latach mężczyźni poinformowali w liście otwartym, że rezygnują z kierowniczych stanowisk w holdingu Alphabet, do którego należy m.in. Google. Nadchodzi nowa era!

Larry Page i Sergey Brin podjęli ważną decyjzę

Larry page sergey brin

Od powstania Google minęło już sporo czasu. Twórcy internetowego giganta postanowili, że już najwyższa pora, aby „przekazać pałeczkę” komuś innemu. Gdy w 2015 roku powstał holding Alphabet, Larry Page został jego CEO, a Sergey Brin – prezesem. Teraz rolę obu mężczyzn przejmie Sundar Pichai, który jest także CEO Google’a – będzie odpowiedzialny zarówno za Google, jak i holding Alphabet. Larry Page i Sergey Brin we wspólnym liście poinformowali, że firma po prostu nie potrzebuje już dwóch CEO i prezesa.

Zobacz także: Motorola One Hyper oficjalnie – to interesujący „średniak” z wysuwanym aparatem i w miarę „zjadliwą” ceną

Choć mężczyźni nie będą już pełnić najważniejszych ról, nie oznacza to, że odchodzą całkowicie. Wręcz przeciwnie – Larry i Sergey nadal będą się angażować w Google i sam holding Alphabet, będąc współzałożycielami, akcjonariuszami i członkami zarządu. Sundar Pichar bez dwóch zdań jest osobą kompetentną, aby zastąpić założycieli Google’a, ale pytanie tylko, czy poradzi sobie z kierowaniem Alphabetem i Google jednocześnie? Czas pokaże – nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć mu powodzenia.

Źródło: CNN

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy