Qualcomm wspiera Huaweia

Huawei doczekał się wsparcia z niespodziewanej strony

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Prezes Qualcomma Steve Mollenkopf powiedział w ostatnim wywiadzie, że rzeczywiście istnieje konkurencja pomiędzy Qualcommem i Huaweiem w pewnych obszarach. Dodał jednak, że jeśli chodzi o rozwój 5G, obie firmy będą musiały współpracować, aby osiągnąć optymalny wzrost. Jest to odpowiedź na pytanie dotyczące stanu 5G i tego, czy Qualcomm postrzega go jako wyścig.

Qualcomm wspiera Huaweia

Qualcomm wspiera Huaweia

Mollenkopf stwierdza w wywiadzie, że nie wierzy w to, że Huawei i Qualcomm będą walczyć o rozwój 5G. Bez ogródek mówi, że do takiego starcia nie dojdzie, ponieważ nie przyniesie ona korzyści żadnej z firm.  Uważa, że brak którejkolwiek firmy wpłynąłby niezwykle negatywnie na tempo rozwoju technologii najnowszej generacji. Dodał także, że obie firmy muszą współpracować w celu ustalenia międzynarodowych standardów dla 5G. Podczas gdy obie firmy konkurują w pewnych dziedzinach, takich jak udział w rynku w dziedzinie IP muszą pracować razem, aby przyspieszyć i poprawić rozwój 5G.

Zobacz też: Najlepsze gry i aplikacje 2019 roku według Apple

Jest to naprawdę ważna deklaracja, biorąc pod uwagę amerykańską blokadę nałożoną na Huaweia. Oznacza to bowiem, że prezes Qualcomma uważa, iż rozwój sieci 5G bez Huaweia nie będzie przebiegał w sposób optymalny. Wcześniej Mollenkopf stwierdził również w wywiadzie, że Chiny nie wyprzedziły Stanów Zjednoczonych pod względem technologii 5G. Dodał jednak, że w zakresie rozmieszczenia 5G, zwłaszcza budowy stacji bazowych, rozwój Chin jest naprawdę bardzo szybki. Podczas gdy obie firmy mogą ze sobą współpracować, wyścig 5G nadal niewątpliwie trwa i cieszymy się, że zobaczymy, jak pójdzie.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy