Qualcomm współpraca chiny

Nokia zaprezentuje smartfon ze Snapdragonem 765 już na początku roku

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Snapdragon 765 okazał się istnym strzałem w dziesiątkę. Producenci prześcigają się w zapowiedziach smartfonów pracujących pod kontrolą pierwszego układu 5G od Quaclomma. Właśnie dołączyła do nich Nokia, która obiecała, że już na początku przyszłego roku zaprezentuje takie urządzenie. Będzie nim smartfon ze średniej półki pracujący w sieci najnowszej generacji.

Nokia 5G ze Snapdragonem 765

Nokia 5G ze Snapdragonem 765

Na tym etapie, Nokia Mobile Chief Product Officer Juho Sarvikas podzielił się grafiką nienazwanego telefonu Nokia z procesorem Snapdragon 765. Mimo że grafika stara się ukrywać jak najwięcej, to można odczytać z niej niektóre cechy nadchodzącego smartfona. Będzie on wyposażony w skaner linii papilarnych znajdujący się na boku urządzenia. Nie widać na nim także aparatu selfie. Oznacza to, że ten może skrywać się albo za ekranem, albo jest wysuwany. Uwagę przykuwają także naprawdę niewielkie ramki tego urządzenia. Nie jest to jednak wszystko. Napisy na grafice mówią o zastosowaniu technologii PureDisplay. Kolejny napis ZEISS Imagining otwarcie mówi nam, z kim producent podjął współpracę przy produkcji aparatów do smartfona.

Zobacz też: Tymczasowo darmowe gry i aplikacje na Androida – pobierz je, zanim będzie za późno!

To jednak nie wszystko. Podczas zapowiedzi Sarvikas ujawnił, że smartfon Nokii posiada potrójną konfigurację aparatów na plecach. Sarvikas przyznał także, że telefon będzie w stanie nagrywać fimy w rozdzielczości 4K. Zapowiedział także, że będzie w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu cały dzień intensywnej pracy. Niestety, nie zdradził przy tym informacji na temat jej pojemności. Więcej szczegółów na temat urządzenia poznamy zapewne podczas targów MWC 2020.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy