Dzisiejszy dzień upłynie pod znakiem wielkich zapowiedzi. Dzisiejszej nocy Qualcomm zapowiedział swoje trzy najnowsze procesory. Natomiast producenci prześcigają się w zapowiedziach smartfonów pracujących pod ich kontrolą. Poznaliśmy już ogólny zarys Xiami Mi 10. Teraz nadszedł czas na zapowiedź dotyczącą marki Redmi. Już  10 grudnia będzie miała miejsce premiera smartfonu Redmi K30. Zadebiutuje on jako pierwszy na świecie smartfon napędzany Snapdragonem 765G.

Redmi K30 ze Snapdragonem 765G

Redmi K30 ze Snapdragonem 765G

Chipset Snapdragon 765G został ogłoszony obok Snapdragona 865 podczas konferencji Qualcomma.  Został on zintegrowany z modemem Snapdragon X52. Obsługuje on łączność dual-modem 5G SA / NSA i oferuje prędkość pobierania do 3,7 Gbps. Układ ten jest wyposażony w silnik sztucznej inteligencji piątej generacji (AIE) o mocy obliczeniowej 5 TOP AI. Litera G w nazwie Snapdragon 765G oznacza Game. Będzie on więc oferował wyższą wydajność graficzną niż w przypadku modelu Standardowego. Nie oznacza to jednak, że pogłoski mówiące o Redmi K30 ze Snapdragonem 730G nie są prawdziwe. Smartfon ten będzie występował w dwóch wariantach: 5G oraz LTE. I to właśnie ten drugi będzie napędzany przez słabszą jednostkę.

Zobacz też: TikTok blokuje filmy osób niepełnosprawnych – to czysta dyskryminacja

Nie należy się także spodziewać premiery modelu Redmi K30 Pro w tym miesiącu. Ten ma się pojawić dopiero na początku 2020 roku. Według przecieków jego sercem ma być układ 5G od MediaTea. Ma to jak największy sens. Podczas premiery Snapdragona 865 zapowiedziano tylko jeden smartfon z tym układem od Xiaomi, a mianowicie model Mi 10. Kolejnym powodem, dla którego to właśnie Dimensity 1000 będzie sercem modelu Pro, jest cena. Układ ten ma bowiem zintegrowany modem 5G. W przypadku Qualcomma będzie natomiast konieczny zakup dodatkowego modułu. Warto pamiętać, że ideą serii K od Redmi jest oferowanie jak największych możliwości za jak najniższą cenę.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.