ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Android

Android 11 rozwiąże irytujący problem z trybem samolotowym. Ty możesz zrobić to dziś

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Google nieustannie rozwija swój system i każdego roku dodaje do niego wiele nowych udogodnień. Pomimo tego, że najnowsza wersja Androida, która oznaczona została numerem 10, na rynku pojawiła się kilka miesięcy temu, to już wiele słyszymy o funkcjach, jakie mogą zostać dodane w przyszłej aktualizacji. Jedna z nich odkryta została przez użytkowników forum XDA-Developers i może rozwiązać bardzo irytujący problem z trybem samolotowym. O co jednak dokładnie chodzi?

Android 11 z ulepszonym trybem samolotowym, który nie odłączy już twoich słuchawek

czy słuchawki są szkodliwe

Jeśli posiadacie słuchawki Bluetooth, to zapewne na pokładzie samolotu przekonaliście się o tym, że włączenie trybu samolotowego w Androidzie powoduje natychmiastowe rozłączenie akcesoriów, w tym słuchawek, ze smartfonem. Warto wiedzieć, że problem ten nie występuje w innych systemach, takich jak iOS. Okazuje się jednak, że w nowej wersji Androida Google również pragnie naprawić tę niedogodność poprzez wprowadzenie prostego testu logicznego – jeśli urządzenie wykryje, że użytkownik podłączył do niego słuchawki Bluetooth, to funkcja ta nie będzie wyłączana podczas aktywacji trybu samolotowego. Prosta rzecz, a cieszy.

Zobacz też: Samsung nie jest już najbogatszą koreańską korporacją.

Jeżeli nie chcecie czekać do premiery nowej wersji Androida, to zdradzę wam tajemnicę – niedogodność tę naprawicie również za pomocą ADB. Wystarczy, że w konsoli wpiszecie następującą komendę:

adb shell settings put global airplane_mode_radios „cell”

Możecie ją przetestować przy pomocy kolejnej komendy:

adb shell settings get global airplane_mode_radios

Miłego użytkowania!

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy