htc-desire-5

Wszyscy posiadacze Desire doskonale wiedzą, że HTC od dłuższego czasu pracowało nad przygotowaniem najnowszej wersji Androida dla tego smartfona. Tajwański producent poinformował, że Android 2.3 Gingerbread jest już dostępny dla Desire.

Zainteresowanie najnowszą wersją Androida dla tego popularnego telefonu HTC jest bardzo duże. Użytkownicy cierpliwie śledzili wszystkie doniesienia związane z planowanym wydaniem aktualizacji. Nie od dzisiaj wiadomo, że HTC miało pewne problemy z przygotowaniem nowej wersji oprogramowania. Ostatecznie przyszedł czas na pełniejsze i oficjalne wyjaśnienia.

Tajwański producent smartfonów przyznał, że faktycznie wystąpiły dość duże problemy w trakcie prac nad Androidem 2.3 dedykowanym dla Desire. Programiści zmagali się z wymaganiami systemowymi, które nie do końca były spełniane przez sprzęt; najbardziej problematyczna była niewystarczająca ilość pamięci.

W efekcie producent musiał zrezygnować z zastosowania niektórych elementów Sense UI, którego funkcjonowanie było dalekie od ideału. Osoby, które zdecydują się na dokonanie aktualizacji muszą wiedzieć, że po instalacji zostaną usunięte dodatkowe elementy, np. aplikacje operatora, tapety (poza domyślną), niektóre programy HTC czy aplikacja Facebooka.

HTC przyznaje wprost, że nie jest typowa aktualizacja, z jakimi posiadacze tego smartfona normalnie mieli do czynienia – mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni dokonywać instalacji. Producent zastrzega również, że update nieautoryzowanych smartfonów może skutkować utratą niektórych funkcji, np. SMS czy MMS. Gingerbread dla HTC Desire dostępny jest na stronie Developer Center.

źródło: HTC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula