HTC Desire otrzymał Gingerbreada – bez niektórych elementów Sense UI

Newsy

htc-desire-5

Wszyscy posiadacze Desire doskonale wiedzą, że HTC od dłuższego czasu pracowało nad przygotowaniem najnowszej wersji Androida dla tego smartfona. Tajwański producent poinformował, że Android 2.3 Gingerbread jest już dostępny dla Desire.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zainteresowanie najnowszą wersją Androida dla tego popularnego telefonu HTC jest bardzo duże. Użytkownicy cierpliwie śledzili wszystkie doniesienia związane z planowanym wydaniem aktualizacji. Nie od dzisiaj wiadomo, że HTC miało pewne problemy z przygotowaniem nowej wersji oprogramowania. Ostatecznie przyszedł czas na pełniejsze i oficjalne wyjaśnienia.

Tajwański producent smartfonów przyznał, że faktycznie wystąpiły dość duże problemy w trakcie prac nad Androidem 2.3 dedykowanym dla Desire. Programiści zmagali się z wymaganiami systemowymi, które nie do końca były spełniane przez sprzęt; najbardziej problematyczna była niewystarczająca ilość pamięci.

W efekcie producent musiał zrezygnować z zastosowania niektórych elementów Sense UI, którego funkcjonowanie było dalekie od ideału. Osoby, które zdecydują się na dokonanie aktualizacji muszą wiedzieć, że po instalacji zostaną usunięte dodatkowe elementy, np. aplikacje operatora, tapety (poza domyślną), niektóre programy HTC czy aplikacja Facebooka.

HTC przyznaje wprost, że nie jest typowa aktualizacja, z jakimi posiadacze tego smartfona normalnie mieli do czynienia – mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni dokonywać instalacji. Producent zastrzega również, że update nieautoryzowanych smartfonów może skutkować utratą niektórych funkcji, np. SMS czy MMS. Gingerbread dla HTC Desire dostępny jest na stronie Developer Center.

źródło: HTC


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x