motorola razr 2 moto mods patent moduly

Motorola razr 2 z Moto Mods to świetny pomysł, który może się ziścić

Newsy

Motorola razr jest swego rodzaju tegorocznym hitem. Co prawda wiele osób jest zawiedzionych przeciętną specyfikacją, ale próżno szukać drugiej reanimacji legendy w takim stylu. Zazwyczaj kończy się to po prostu przylepieniem marki i… to by było na tyle z nawiązywania do przeszłości. Jednak Amerykanie nie mogą spocząć na laurach i ciągle patentują rozwiązania, które mogłyby się znaleźć w razr 2 lub jak kto woli razr 2020. Tym razem do Sieci przedostają się informacje o zastosowaniu modułów, z którymi Motorola już miała coś wspólnego – powrót Moto Mods?

Moto Mods mogą powrócić z Motorolą razr 2

motorola razr 2 moto mods patent moduly

Ciągle patentują, bo to nie pierwszy przypadek, kiedy poznajemy zastrzeżony pomysł Motoroli, który może być bezpośrednio powiązany z razr. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że Amerykanie mogą zastosować panele dotykowe na krawędziach zamiast klawiszy. Tym razem mowa jest o umierających modułach. Umierających, bo tegoroczna premiera Moto Z4 ewidentnie pokazuje, że to jest ostatnie tchnienie dla Moto Mods, choć i tak trzeba firmie oddać tak długie wsparcie dla jednej generacji złączy. Mimo wszystko kompatybilność tych modułów nie ma szans równać się z tym, co może otrzymać Motorola razr 2. Jak widzicie na powyższym patencie i poniższych wizualizacjach, Amerykanie chcą wykorzystać specyficzne odgięcie sekcji z aparatami i dedykowanym złączem do stosowania zewnętrznych akcesoriów, jak na przykład głośnikami, projektorem itd. Sam design może niektórym przypominać flagowe Nokie sprzed lat z N-series.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Fake newsy na Facebooku mają różny priorytet.

Jak zawsze przypominam, że patenty mają to do siebie, że mogą zostać schowane na zawsze w szufladzie. Motorola może chcieć zablokować konkurencję, ale też ponownie zaznaczam, że to właśnie od zastrzeżonego pomysłu niejako zaczęła się nasza przygoda z razr. Czy chcielibyście, aby Amerykanie skupili się w kolejnej generacji właśnie na dodawaniu obsługi dedykowanych modułów? Czy też Moto Mods powinno już umrzeć śmiercią naturalną?

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x