Jak co roku, Google w ramach Google I/O ogłasza w pierwszej połowie roku nominacje do Google Play Awards, gdzie między innymi użytkownicy głosują najlepsze według nich aplikacje ze Sklepu Play. Niestety, ale Polakom nie jest dane uczestniczyć w całym procesie, ale możemy poznać wyniki. Po miesiącu głosowania Amerykanie przedstawili Google Play Awards 2019 według użytkowników. Niespodzianek zbyt wielu nie ma, ale na pewno kilka pozycji jest wartych docenienia i przede wszystkim sprawdzenia.

Google Play Awards 2019 – użytkownicy wybrali najlepsze aplikacje ze Sklepu Play

Naturalnie Google podzieliło tytuły na kategorie. Tym samym zacznijmy od tej najważniejszej, czyli Najlepsza aplikacja 2019 roku. Wśród nominowanych znalazły się następujące pozycje:

Zwycięzcą zostało Spotify.

Data premiery Call Of Duty: Mobile

W kategorii Najlepsza gra 2019 roku nominowani byli:

Wygrał, jak zapewne się domyślacie, hit ostatnich tygodni, czyli Call of Duty: Mobile.

Google Play Awards 2019 – Google też wybrało najlepszych ze Sklepu Play

O ile powyższe tytuły bazowały na głosach użytkowników, tak Google postanowiło też od siebie docenić wybrane aplikacje:

Zobacz też: Redmi Note 8 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki!

Naturalnie jestem ciekawy Waszej opinii co do powyższych wyborów. Z czym się zgadzacie, który tytuł Wy byście wytypowali na zwycięzcę? Myślicie, że gdyby Google uwzględniło Polskę w głosowaniu, to byłaby szansa na zmianę rozstawienia? Dajcie znać też, jaka według Was gra lub program zasługują na miano najlepszego tytułu roku! W końcu równie dobrze nie musiała być nominowana. Może powinniśmy właśnie zorganizować taki lokalny konkurs? Tylko dla polskich tytułów?

Źródło: XDA Developers, Google