Intel zakończył sprzedaż większości swojej działalności w zakresie modemów do smartfonów firmie Appe. Transakcja, która została ogłoszona w lipcu, jest wyceniana na 1 miliard dolarów, choć Intel twierdzi, że odnotował przez nią wielomiliardową stratę. Posiadając technologię Intela, Apple będzie w stanie pozyskać więcej komponentów dla swoich urządzeń we własnym zakresie. Nie będzie więc już musiało ubiegać o względy dostawców, takich jak Qualcomm. Warto pamiętać, że obydwaj giganci ścierali się w sądzie. Apple zdecydowało się pójść na ugodę właśnie ze względu na zakup modemów.

Apple oficjalnie przejmuje część Intela

Apple oficjalnie przejmuje część Intela

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Sprzedaż obejmuje tylko dział nazwany Intel smartphone modem business. Oznacza to, że Intel wciąż będzie tworzyć modemy dla komputerów, gadżetów IoT i pojazdów autonomicznych. Te będą jednak powstawały we współpracy z MediaTekiem, który jest nowym partnerem niebieskich. Intel twierdzi, iż antykonkurencyjna taktyka patentowa Qualcomma wymusiła sprzedaż tej części biznesu. Kierownictwo firmy zeznawało w sądzie na temat roszczenia w ramach toczącej się sprawy antymonopolowej FKH przeciwko producentowi procesorów z serii Snapdragon. Sędzia orzekł przeciwko firmie, ale Qualcomm odwołał się od decyzji, wnosząc sprawę do amerykańskiego Sądu Apelacyjnego.

Zobacz też: Aplikacja Wiadomości od Google zweryfikuje nadchodzące SMS-y

Wróćmy jednak do tematu. Transakcja właśnie się oficjalnie zakończyła. Apple będzie właścicielem technologii i łańcucha dostaw. Dzięki temu stanie się mniej zależne od innych dostawców. Przynajmniej jeśli chodzi o projektowanie i produkcję niektórych z najważniejszych elementów jego urządzeń mobilnych. Amerykański gigant dąży do coraz większej samodzielności w produkcji. Wiąże się to nie tylko z obawami o nieczyste zagrywki konkurentów, ale także z nadawaniem priorytetów dla ich potrzeb.

Źródło: Engadget

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.