ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ładowanie baterii do 80% w mniej niż minutę

Ładowanie baterii do 80% w mniej niż minutę – nowe osiągnięcie chińskich naukowców

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Błyskawiczne ładowanie to temat niezwykle podobny do pojemnych i małych baterii nowej generacji. I to nie tylko dlatego, że tyczy się on tego samego komponentu. W obydwu przypadkach słyszy się bardzo dużo, jednak z perspektywy użytkownika dzieje się niewiele. A przynajmniej pozornie. Szybkie ładowanie jest z nami już od długiego czasu. Nie zauważamy go, ponieważ pojemności akumulatorów znacznie się zwiększyły. W tym roku natomiast wielu producentów nie tylko zaprezentowało ładowarki o mocy kilkudziesięciu Wat, ale także wypuścili tę technologię na rynek.

Ładowanie baterii do 80% w mniej niż minutę

Ładowanie baterii do 80% w mniej niż minutę

I właśnie z tego powodu postanowiłem jednak o tym napisać. Według chińskich mediów w Peking University Global Alumni Forum w dniu 1 grudnia, profesor Huang Yunhui z University of Science and Technology of China przedstawił wyniki swoich badań. Okazuje się, że opracowali technologię, która sprawia, że bateria ładuje się do 80% w mniej niż minutę. Zgodnie z wynikami badania, powyższa technologia odpowiada projektowi Budowa i mechanizm synergii wysokowydajnych materiałów kompozytowych do magazynowania energii. Ten ostatni zdobył drugą nagrodę National Natural Science w 2016 roku. Wykorzystuje anodę z domieszką azotu i jest to najwyższa znana pojemność.

Zobacz też: Prawdopodobnie wkrótce ruszy produkcja iPhone’a SE 2

Rzecz jasna nie ma jeszcze powodów do świętowania. Przede wszystkim nie wiemy jakiej pojemności jest akumulator, który udało się naładować w tak błyskawicznym tempie. Kolejną istotną kwestią jest żywotność takiej baterii. Ta może ulec znacznemu skróceniu po takim procesie. No i najważniejsze: bezpieczeństwo. Baterie w smartfonach potrafią ulec samozapłonowi. Najlepszym przykładem jest tutaj osławiony Galaxy Note 7. Taka procedura może w znacznym stopniu zwiększać ryzyko wybuchu takiej baterii. To kolejna rzeczy, którą warto mieć na uwadze. A może to po prostu ja jestem zbyt sceptyczny i szukam problemów tam, gdzie jest jasna droga ku przyszłości?

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy