Firma Oppo poinformowała o wykonaniu pierwszego w branży połączenia opartego o Dynamic Spectrum Sharing (DSS). Pomyślne wykorzystanie tej technologii w smartfonie jest owocem współpracy z firmami Ericsson, Qualcomm Technologies, Swisscom i Telstra. Dynamic Spectrum Sharing to technologia umożliwiająca korzystanie z transmisji 5G w wielu pasmach częstotliwości, w tym w pasmach zarezerwowanych historycznie dla usług LTE.

Wprowadzenie DSS przez Oppo jest kamieniem milowym w pracach nad usprawnieniem sieci 5G

oppo dynamic spectrum sharing

Pierwsze połączenie technologią DSS odbyło się 29 listopada i zostało wykonane ze smartfona Oppo 5G – nie podano konkretnego modelu. Niemniej wykorzystano w nim modem Qualcomm Snapdragon X55 5G. Połączenie to odbyło się między szwajcarskim Bernem a Gold Coast w Australii za pośrednictwem komercyjnych sieci 5G Swisscom i Telestra wykorzystujących technologię Ericsson Spectrum Sharing (ESS).

Jako globalna, czołowa firma technologiczna, OPPO aktywnie działa na rzecz przyspieszenia komercjalizacji łączności 5G na dużą skalę. Nasz projekt sprzyjający komercyjnemu zastosowaniu technologii Dynamic Spectrum Sharing (DSS) i prowadzony z firmami Ericsson, Qualcomm, Swisscom oraz Telstra to przykład naszego zaangażowania we współpracę na rzecz epoki 5G. OPPO planuje wprowadzenie na rynek smartfonów 5G z DSS w przyszłym roku. Będą one zapewniać stabilniejsze, płynniejsze i szybsze połączenia 5G, a tym samym oferować lepsze wrażenia użytkownikom

Andy Wu, Vice President and President of Software Engineering Business Unit w OPPO

Zobacz także: Akumulator Oppo Reno3 Pro 5G nie będzie mały – firma się broni

Co w praktyce wnosi wprowadzenie technologii DSS? Umożliwia ona operatorom dynamiczne współdzielenie widma radiowego poprzez aktualizacje oprogramowania. Dzięki temu będzie można wykorzystać istniejącą infrastrukturę 4G do świadczenia usług 5G. W związku z tym DSS pozwala na szybsze i bardziej ekonomiczne wdrożenie sieci 5G na szerszą skalę.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartłomiej Orkiszewski

Pasjonat urządzeń mobilnych od czasów Sony Ericssona J210i oraz szeroko pojętego świata tech.