oppo dynamic spectrum sharing

Oppo nawiązało pierwsze połączenie w technologii DSS – co to oznacza?

Newsy

Firma Oppo poinformowała o wykonaniu pierwszego w branży połączenia opartego o Dynamic Spectrum Sharing (DSS). Pomyślne wykorzystanie tej technologii w smartfonie jest owocem współpracy z firmami Ericsson, Qualcomm Technologies, Swisscom i Telstra. Dynamic Spectrum Sharing to technologia umożliwiająca korzystanie z transmisji 5G w wielu pasmach częstotliwości, w tym w pasmach zarezerwowanych historycznie dla usług LTE.

Wprowadzenie DSS przez Oppo jest kamieniem milowym w pracach nad usprawnieniem sieci 5G

oppo dynamic spectrum sharing

Pierwsze połączenie technologią DSS odbyło się 29 listopada i zostało wykonane ze smartfona Oppo 5G – nie podano konkretnego modelu. Niemniej wykorzystano w nim modem Qualcomm Snapdragon X55 5G. Połączenie to odbyło się między szwajcarskim Bernem a Gold Coast w Australii za pośrednictwem komercyjnych sieci 5G Swisscom i Telestra wykorzystujących technologię Ericsson Spectrum Sharing (ESS).

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jako globalna, czołowa firma technologiczna, OPPO aktywnie działa na rzecz przyspieszenia komercjalizacji łączności 5G na dużą skalę. Nasz projekt sprzyjający komercyjnemu zastosowaniu technologii Dynamic Spectrum Sharing (DSS) i prowadzony z firmami Ericsson, Qualcomm, Swisscom oraz Telstra to przykład naszego zaangażowania we współpracę na rzecz epoki 5G. OPPO planuje wprowadzenie na rynek smartfonów 5G z DSS w przyszłym roku. Będą one zapewniać stabilniejsze, płynniejsze i szybsze połączenia 5G, a tym samym oferować lepsze wrażenia użytkownikom

Andy Wu, Vice President and President of Software Engineering Business Unit w OPPO

Zobacz także: Akumulator Oppo Reno3 Pro 5G nie będzie mały – firma się broni

Co w praktyce wnosi wprowadzenie technologii DSS? Umożliwia ona operatorom dynamiczne współdzielenie widma radiowego poprzez aktualizacje oprogramowania. Dzięki temu będzie można wykorzystać istniejącą infrastrukturę 4G do świadczenia usług 5G. W związku z tym DSS pozwala na szybsze i bardziej ekonomiczne wdrożenie sieci 5G na szerszą skalę.

Źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x