Lenovo-ThinkPad-Tablet-bottom-ports

W ciągu ostatnich dni pojawiło się sporo wiadomości związanych z najnowszym tabletem Lenovo. Poza oficjalnymi informacjami dotyczącymi cen, producent poinformował również kiedy Lenovo ThinkPad trafi do sprzedaży.

Najnowszy tablet chińskiego producenta został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o zastosowaniach biznesowych. Urządzenie to wyposażono w ekran IPS o przekątnej 10.1 cala, rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor oparty na układzie Nvidia Tegra 2. Pamięć RAM zastosowana w tym urządzeniu to 1 GB.

Wśród dodatkowych elementów ThinkPada warto również wymienić port miniHDMI, aparat cyfrowy 5 Mpx, kamerę internetową 2 Mpx, czytnik kart pamięci, akcelerometr i A-GPS. Z racji tego, że jest to urządzenie dedykowane dla dość wymagającej grupy docelowej, tablet wyposażony w baterię, która pozwala nawet na 8 godzin pracy.

Lenovo-ThinkPad-Tablet-front-with-stylus

Producent dla swojego tabletu przewidział specjalne piórko, które ma ułatwić pracę. Najtańszy ThinkPad 16 GB to wydatek 479 dolarów – model z taką samą pamięcią, ale wyposażony w rysik kosztuje już 509 dolarów. Wersja 32 GB z piórkiem został wyceniony na 589 dolarów. Z całą pewnością cen nie można uznać za niskie i raczej nie wróży to zbyt dużego zainteresowania.

Lenovo poinformowało również kiedy oficjalnie rozpocznie się sprzedaż tego chińskiego tabletu z systemem Honeycomb. Najprawdopodobniej stanie się to już 23 sierpnia – w sprzedaży znajdować się będą jednak tylko modele WiFi. Osoby zainteresowane zakupem wersji WiFi + 3G będą musiały tradycyjnie poczekać jeszcze kilka miesięcy.

źródło: netbooknews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula