Powiedzmy sobie szczerze: LG nie słynie z szybkich i terminowych aktualizacji do nowych wersji Androida – Android 9 Pie na LG G6 wypuszczony nieco ponad 2 miesiące temu jest tego doskonałym przykładem. Kilka miesięcy temu światło dzienne ujrzał nowy flagowiec LG – model G8 ThinQ. Zadebiutował on z Androidem 9 Pie na pokładzie, ale wygląda na to, że firma rozpoczęła już wypuszczanie aktualizacji do najnowszego Androida 10. Mało kto spodziewał się po LG takiego tempa.

LG G8 ThinQ z zaskoczenia dostaje aktualizację do Androida 10

LG G8 ThinQ Android 10

Choć ciężko w to uwierzyć, LG rozpoczęło wypuszczanie aktualizacji do Androida 10 dla flagowego G8 ThinQ. Rzecz jasna na razie tylko w Korei Południowej, lecz wkrótce zapewne uaktualnienie trafi także do innych zakątków świata. Jeśli chodzi o wprowadzone nowości, to niestety nie wiemy nic konkretnego – LG nie podzieliło się zestawieniem zmian. Możemy się jedynie spodziewać rozwiązań, które wprowadza Android 10.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Australia ma nowy pomysł na walkę z kierowcami, którzy podczas jazdy korzystają z telefonów – to rozwiązanie rodem z najpopularniejszej książki George’a Orwella

Aktualizacja jest udostępniana przez OTA, jednak na chwilę obecną wdrażanie jest mocno ograniczone. Nie wiadomo, kiedy opisywane uaktualnienie trafi do właścicieli LG G8 ThinQ spoza Korei Południowej, lecz najprawdopodobniej jest to kwestia kilku tygodni lub niestety, miesięcy. Mamy tu jakichś posiadaczy tytułowego smartfona? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.