modem Snapdragon X60

Szef Qualcomma twierdzi, że USA nie muszą obawiać się Chin w kwestii 5G

Newsy

Technologia 5G to przyszłość komunikacji. Smartfony w tym przypadku stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej. Pozwoli ona na pozbycie się kabli, co ma niebagatelne znaczenie w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych. Możliwość szybkiej komunikacji czujników oraz urządzeń bez zapewniania zbędnej kablologii pozwoli zaoszczędzić masę miejsca, oraz umieszczać elementy podłączone do sieci tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe. Oczywiście komunikacja bezprzewodowa istnieje już od kilkudziesięciu lat. Jednak to właśnie dzięki 5G jest w stanie podjąć walkę z przewodową.

USA nie przegrywa z Chinami w budowie 5G

USA chiny 5G Qualcomm

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Bez wątpienia, technologia 5G w Chinach rozwija się dość szybko. Jednak w ostatnim wywiadzie z Bloombergiem, dyrektor generalny Qualcomma Steve Molenkov, daje nową perspektywę. W odpowiedzi na pytanie: Czy uważasz, że Chiny wyprzedzają Stany Zjednoczone pod względem 5G? Powiedział:

Cóż, powiedziałbym, że nie z punktu widzenia technologii. Jednak jeśli spojrzeć na rozmieszczenie, prędkość, przy której stacje bazowe się rozwijają… Chinom rzeczywiście idzie szybko. Myślę, że zrobiłem kilka uwag na temat tego, jak jego wybudują 130 tysięcy stacji bazowych do końca roku i milion w przyszłym roku w samych Chinach. Są to niezwykle duże liczby, jeśli porównać je z tym, co widzimy w Stanach Zjednoczonych. Jednak to nie oznacza, że USA nie rozwija się szybko. Po prostu po raz pierwszy Chiny i Stany Zjednoczone rozpoczynają działalność w tym samym roku kalendarzowym. Kiedyś były one oddzielone od siebie o dwa lata lub pięć lat, w zależności od pokolenia.

Zobacz też: Oto najlepsze smartfony fotograficzne 2019 roku według DxOMark

Qualcomm wcześniej ogłosił, że czwarty szczyt technologiczny Snapdragon Technology Summit odbędzie się na Hawajach w dniach 3-5 grudnia. Zaproszenie oznaczone jest napisem Powiedz Aloha na przyszłość 5G. To oznacza, że sieć najnowszej generacji będzie kluczowym punktem tego szczytu. Istnieje więc duża szansa, że firma zdradzi nam podczas niego więcej informacji na temat swoich układów 5G oraz strategii związanych z sieciami najnowszej generacji.

Źródło: Gizchina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x