Cybertruck od Tesli jest chyba najsłynniejszym samochodem ostatnich tygodni. Pojazd ten może się pochwalić zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań, niesamowitymi osiągami. Wytrzymałością godną pojazdu pancernego, chociaż ten obraz zaburza nieco incydent z szybą. Jednak to, co najmocniej przykuwa uwagę to jego wygląd. Samochód wygląda tak, jak wyobrażano sobie auta przyszłości kilkadziesiąt lat temu. Jest to istny retrofuturyzm z okolic lat 80. Wtedy to wszystko, co nowoczesne musiało być także kanciaste.

Tesla Cybertruck stanie się radiowozem

https://twitter.com/DubaiPoliceHQ/status/1199379704266014735?s=20

We wstępie warto także przytoczyć pewną ciekawostkę: Cybetruck jest nawiązaniem do papierowej gry RPG Cyberpunk. To tylko taka mała dygresja, a teraz przejdźmy do tematu. Policja w Dubaju jest znana z włączania supersamochodów i innych dziwactw do swojej floty. Nic więc dziwnego, że organ ścigania ujawnił, że doda Cybertrucka do swojej stajni. Twierdzi, że nastąpi to w 2020 roku. Jednak warto pamiętać, że produkcja rozpocznie się dopiero pod koniec 2021 roku.

Zobacz też: Aktualizacja biblioteki HBO GO – usunięto 30 tytułów, 15 dodano. Oto pełne listy

Głównodowodzący major Abdullah Khalifa Al Marri wyjaśnił, że pomogłoby to zwiększyć bezpieczeństwo w miejscach turystycznych takich jak Burj Khalifa. Jak na mój gust szuka tylko pretekstu do zakupu tego samochodu. Policja w Dubaju była czasem krytykowana za flotę, której pojazdy często częściej popisują się, niż łapią przestępców. Cybertruck może być jednak naprawdę praktyczny. Wersja z dwoma silnikami, która pojawi się w 2021 roku, jest szybsza niż większość samochodów, a wyjątkowo wytrzymała stal mogłaby pomóc w zrzuceniu celów z drogi.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.