ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei z nowymi sankcjami od USA

Huawei się nie poddaje – złożył olbrzymie zamówienie u podwykonawcy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei, pomimo wszystkich zakazów i problemów, jest nadal drugą co do wielkości firmą zajmującą się sprzedażą smartfonów na świecie. Pod względem sprzedaży ustępuje jedynie Samsungowi. Należy się spodziewać, że przy tak wielkim udziale w rynku. Nic więc dziwnego, że produkcja ich smartfonów wciąż idzie pełną parą. Według ostatniego przecieku na ten temat okazało się, że Huawei złożył olbrzymie zamówienie na produkcję smatronów u jednego ze swoich partnerów.

Huawei zamówił 50 mln smartfonów 5G w Foxconn

Huawei 50 mln smartfonów 5G Foxconn

Według przecieków zakład produkcyjno-montażowy Foxconn otrzymał pełne zamówienie na przyszłoroczne smartfony Huawei 5G. Poducent najwyraźniej zamówił ponad 50 milionów sztuk. Jest to absolutnie ogromną liczbą dla smartfonów 5G. Należy pamiętać, że te urządzenia wciąż są dość niszowym segmentem rynku. Sprzedaż smartfonów spadła w III kwartale 2019 roku. Chiński gigant odnotował dwucyfrowy wzrost sprzedaży pomimo spowolnienia na rynku smartfonów. Poza nim podobnym osiągnięciem może się pochwalić zaledwie czterech producentów. Nietrudno więc jest zrozumieć, dlaczego producent ten jest tak pewny siebie.

Zobacz też: Sporo nowości na Netflixie – dodano prawie 30 pozycji. Oto pełna lista

Wśród sporów handlowych między USA a Chinami, Huawei nadal boryka się z problemami z rządem Stanów Zjednoczonych. Ten wydaje obecnie licencje na utrzymywanie kontaktów handlowych z Huaweiem. Obecnie otrzymał 300 wniosków. Do tej pory około połowa z nich została odrzucona. To jednak nie zaraża chińskiego giganta przed snuciem wielkich planów. Obawy budzą nowe plany USA, które mają na celu odcięcie Huaweia od wszystkich zagranicznych dostawców.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy