Xiaomi to jedna z wiodących marek smartfonów z Chin. Obecnie rozszerzyła ona swoją działalność daleko poza smartfony. Dlatego też dokonała kilku istotnych zmian w swojej organizacji, szczególnie związanych z kadrą zarządzającą firmy. Ma to na celu sprawienie, że firma będzie działała jeszcze lepiej, oferując znacznie ciekawsze produkty swoim klientom.

Zmiany w szeregach Xiaomi

Zmiany w szeregach Xiaomi

Jeden z założycieli firmy i starszy wiceprezes Li Wanqiang potwierdził, że odchodzi z firmy. Trzech innych dyrektorów, czyli Lin Bin, Wang Xiang i He Yong, zostało awansowanych. Natomiast dwóch dyrektorów Zhou Shouzi i Lu Weibing zostało przeniesionych do ważnych linii biznesowych w celu rotacji. Wyjaśniając te główne zmiany organizacyjne, Lei Jun, założyciel i dyrektor generalny Xiaomi powiedział, że firma potrzebuje silniejszego wsparcia w zarządzaniu grupą. Natomiast innowacja organizacyjna jest przyczyną mechanizmu rotacji. Uważa, że jest to konieczne, ponieważ firma przygotowuje się na następny rok. Ten ma być kluczowy ze względu na rozwój w obszarach 5G i i urządzeń noszonych.

Zobacz też: Z końcem roku z Ipli zniknie ponad 500 tytułów. Zobacz, co zostanie usunięte

Jeśli chodzi o odejście Li Wanqiang, jednego z założycieli Xiaomi, Lei Jun wyraził wdzięczność i podziękował mu za jego długoletni wkład od momentu założenia firmy. Prowadził on kilka projektów w firmie. Należą do nich między innymi MIUI, Xiaomi.com, Xiaomi Brand Market System. Doprowadziło to do nieocenionego wkładu w wiele obszarów, takich jak weryfikacja i wdrożenie modelu biznesowego, kultura korporacyjna i budowanie marki. Xiaomi opublikowało niedawno raport finansowy za trzeci kwartał tego roku. Spółka odnotowała całkowite przychody w wysokości 53,7 mld juanów, rekordowo wysoki i skorygowany zysk netto w wysokości 3,5 mld juanów, który przekroczył oczekiwania rynku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.