Wiadomości od Google zweryfikują SMS-y

Aplikacja Wiadomości od Google zweryfikuje nadchodzące SMS-y

Newsy

Google stale rozwija nowe funkcje dla wszystkich swoich aplikacji na Androida. Niektóre z nich jednak nigdy nie trafiają do oficjalnej aplikacji. Natomiast te, z których firma jest zadowolona prędzej, czy później lądują w oficjalnych wydaniach programów giganta. Funkcje te są zazwyczaj testowane przez pracowników firmy. Podczas gdy te wewnętrzne testy są zawsze niedostępne dla przeciętnych użytkowników, czasami udaje się poznać informacje o nich jeszcze przed ich oficjalnym ogłoszeniem. Tak jest właśnie w tym przypadku.

Wiadomości od Google zweryfikują SMS-y

Wiadomości od Google zweryfikują SMS-y

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Użytkownicy XDA-Developers, niedawno odkryli, że Google testuje nowe możliwości aplikacji Wiadomości. Nie chodzi tu jednak o Wiadomości Google, która jest agregatorem newsów, a o aplikację SMS o podobnej nazwie. Nowa aktualizacja ma dodać powiadomienia w ruchomej bańce oraz naklejki do tej aplikacji. Co jednak znacznie ciekawsze to odkryli również nową funkcję weryfikacji SMS. Jej celem jest sprawdzenie, czy wiadomości biznesowe pochodzą ze zweryfikowanych kont, czy też nie. Pozwoli to na uniknięcie scamu ze strony oszustów, którzy często podszywają się pod znane marki, aby w ten sposób wywołać zaufanie, a następnie wyciągają od ofiar wrażliwe dane osobowe.

Zobacz też: Alexa niszczy dziecku święta – uważaj na swojego asystenta głosowego i zakupy prezentów

Funkcja weryfikacji SMS jest dostępna w aplikacji Wiadomości beta v5.3.075, gdzie jest domyślnie włączona. Jednak działa tylko wtedy, gdy otrzymamy wiadomość SMS od zweryfikowanej firmy. To oznacza, że nie działa jeszcze w pełni. Wykorzystuje ona kody autentyczności do weryfikacji każdej otrzymanej wiadomości SMS. Oznacza to, że nie każda wiadomość bez weryfikacji będzie od oszustów. Często numery mogą się zwyczajnie nie znajdować w bazie Google. Z racji, że nie istnieje oficjalny kanał dystrybucji wersji beta tej aplikacji, to celowo nie zamieszczam żadnego odnośnika do niej, głównie ze względów bezpieczeństwa.

Źródło: Gizchina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x