Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku poznamy następcę kultowego, budżetowego telefonu z systemem iOS. Produkcja iPhone’a SE 2 ma ruszyć już w styczniu, tymczasem Apple zaczęło gromadzić komponenty, które będą montowane w SE 2. Tak przynajmniej podają chińskie źródła. Chińczycy potwierdzają też większość domniemywań i pogłosek odnośnie specyfikacji budżetowego iPhone’a.

Produkcja iPhone’a SE 2 już od stycznia?

Produkcja iPhone'a SE 2

Jeden z chińskich blogerów podał, że Apple właśnie zaczęło przyjmować dostawy komponentów do nowych iPhone’ów. Jest to całkiem logiczne, ponieważ Guo Mingyu, były analityk Tianfeng International podaje, że iPhone SE 2 ukaże się już w pierwszym kwartale 2020 roku. Wstępnie mówi się, że premiera nastąpi w marcu. Najwyższy czas więc, by gigant z Cupertino przygotował się do produkcji egzemplarzy nowego smartfona. Jego popularność może okazać się bardzo duża, głównie ze względu na wyjątkowo atrakcyjną (jak na sprzęt od Apple) cenę.

Czytaj także: Dzięki jednej zmianie iPhone SE 2 byłby dużo lepszy od poprzednika

Nowy iPhone SE 2 – co o nim wiemy?

W dniu premiery iPhone SE 2 w dniu premiery ma kosztować 399 $. Jest więc bardzo możliwe, że w Polsce telefon kupimy za mniej niż 2000 pln. W przypadku pierwszego iPhone’a SE Apple wykorzystało bryłę ze starego modelu (5s) i umieściło w niej większość komponentów z nowszego telefonu (modelu 6s). Tym razem ma być podobnie. Bryła iPhone’a SE 2 ma być doskonale znaną obudową znaną z iPhone’a 8. Nowy smartfon od Apple będzie prawdopodobnie wyposażony w 4,7-calowy ekran Retina o rozdzielczości 750×1334 px oraz procesor A13 Bionic. Na pokładzie znajdzie się także miejsce dla 3 GB pamięci RAM i 64 GB (lub więcej) pamięci wbudowanej. Aparat ma mieć 12 mpx, nie zabraknie NFC. Apple prawdopodobnie wyposaży swój nowy smartfon w czytnik linii papilarnych.

Źródło: MyDrivers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.