ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei został zakazany w Kanadzie

Konto Huaweia na Twitterze obraża konkurentów – wszystko z powodu cyberataku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei nadal rozszerza swoją działalność w Brazylii, wprowadzając na rynek smartfony i produkty przeznaczone na tamtejszy rynek technologiczny. Firma ogłosiła niedawno pojawienie się na rynku bezprzewodowych zestawów słuchawkowych FreeBuds Lite, sprzedając modele P30 i P30 Lite w swoich sklepach. Jednak lokalne konto Huawei na Twitterze wydaje się iść w innym kierunku.

Huawei obraża Apple na Twitterze

Firma zwróciła uwagę opinii publicznej w przeddzień Czarnego Piątku z kilkoma żenującymi i wulgarnymi tweetami. Nie jest to jednak efekt frustracji samego chińskiego giganta. To po prostu szczeniacki żart nieznanych sprawców. Okazało się bowiem, że oficjalne konto firmy, czyli Huawei Mobile Brazil, na Twitterze zostało zhakowane. Cyberprzestępca, który przejął konto giganta, nie bawił się w zbyt subtelne słowa. Między innymi namawiał Apple, jednego z głównych konkurentów Huaweia, do wykonania innych czynności seksualnych, a także stosunku oralnego. Kolejny z przekazów był poświęcony Czarnemu Piątkowi. Żartowniś obiecał w nim w imieniu firmy, że biedni użytkownicy nie będą w stanie kupić sprzętu Huaweia ku chwale komunizmu.

Zobacz też: Huawei nova 6 we wszystkich wersjach kolorystycznych i pamięci

Wkrótce potem firma przeprosiła swoich konsumentów, obiecując karę dla hakerów. Obiecała także przeprowadzić dochodzenie w sprawie tego incydentu. Niestety, winni wciąż nie zostali złapani. Nie wiadomo także, w jaki sposób doszło do przejęcia konta Huaweia. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że mówimy tutaj jedynie o koncie dedykowanym dla rynku lokalnego. Gdyby atak został przeprowadzony na koncie globalnym, straty wizerunkowe byłyby o wiele większe.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy